přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

6. června 2008, 23:36

Svoboda a Dubnova druzí v Turíně

Přehled nejpodstatnějšího z Memoriálu Primo Nebiola v Turíně a z mítinku v německém Kasselu, kde startovaly úhlavní soupeřky Špotákové pro olympijskou soutěž v hodu oštěpem.

Překážkář Petr Svoboda nestačil v Turíně na Memoriálu Primo Nebioly jen na suveréna halové sezony (vyjma HMS, kde se nepochopitelně připravil o postup) Dayrona Roblese z Kuby a finišoval v protivětru 0.7 m/s v kvalitním čase 13.72. Robles byl ještě o 44 setin rychlejší.
Stejného umístění jako Svoboda pak ve výškařském sektoru dosáhla Romana Dubnova, která skočila 192 cm a mezi její skalpy se zařadila i kštice Italky diMartinové. Vítězná Aitovová z Kazachstánu se přenesla přes laťku o 4 cm výše než Dubnova. Mezi muži kraloval po výkonu 227 cm Rus Jaroslav Rybakov, v trojskoku Kubánka Savignová (14.77), která o 16 cm předčila Ukrajinku Saladuhaovou. Světová rekordmanka v hodu oštěpem Osleydys Menendezová se prezentovala výkonem 61.79 m.

Výsledky z Turína zde.


foto: graf.cz

Také na mítinku v německém Kasselu byl z českého pohledu zajímavý především oštěp žen, kde startovaly dvě patrně největší soupeřky české rekordmanky Barbory Špotákové. Jak Christinu Obergföllovou, tak Steffi Neriusovou však předčila Britka Goldie Sayersová, která hodila 63.96 m. Obergfölová za ní zaostala o 31 cm, Neriusová při své závodní premiéře v sezoně o metr a 63 cm.  Vysokou úroveň pak v Kasselu mělo ženské kladivo, kde Kubánka Yipsi Morenová porazila všechny soupeřky včetně světové šampionky Betty Heidlerové výkonem 74.12. Radost domácím pak udělala překážkářka Carioline Nytraová hned dvakrát porazila halovou mistryni světa 2006 Derval OŔourkeovou z Irska. Její čas v rozběhu 12.84.

Výsledky z Kasselu zde.

Adam Pražák

Vytisknout