Světoví rekordmani popřáli Tretře úspěch

23. listopadu 2011, 11:26

Tradiční oběd se sportovními legendami otevřel závodní den 46. ročníku Zlaté tretry. Zúčastnili se světoví rekordmani Jan Železný, Sergej Bubka a Javier Sotomayor.

Jan Železný se poprvé zúčastní Zlaté tretry jako divák a trenér. "Po dlouhé době budu sedět na tribuně a závody jen sledovat. Doufám, že moji svěřenci zůstanou zdraví a pokud možno si vylepší osobní rekordy." Samotnému mítinku pak popřál pěkné počasí: "Tretra má na rozmary počasí smůlu, doufám, že dnes vydrží být pěkně. Těším se na vynikající atletiku."

Druhým z rekodmanů promluvil Sergej Bubka, který je dalším z ambassadorů mítinku. "Jsem hrdý, že můžu být se Zlatou tretrou spojován. Sám jsem tu kdysi soutěžil. Doufám, že atleti dnes podají skvělé výkony. Těším se zejména na závod na 5000 metrů žen, hodinovku s Hailem Gebrselassiem a samozřejmě na skok o tyči."

Studenti střední umělecké školy předali přítomným sportovním legendám komiksy, na kterých jsou zobrazny jejich slavné sportovní momenty. Všichni tři držitelé světových maxim se však shodli na tom, že jednou jejich výkony někdo překoná. "Ale doufám, že to bude za hodně dlouho," dodal s úsměvem Javier Sotomayor.

David Klempíř
Vytisknout

Krátce

26.10.2016 17:46 Předseda ČAS Libor Varhaník obhájil funkci místopředsedy ČOV pro ekonomiku, Kejval znovu předsedou.

26.10.2016 10:50 Keňský oštěpař Julius Yego měl autonehodu. Naštěstí vyvázl bez vážnějšího zranění.

Archiv zpráv

Kalendář událostí