přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Světové hvězdy draží pro charitu!

Blíží se dobročinná aukce IAAF pod názvem "Atletika pro lepší svět".

Sportovní nadšenci budou mít šanci zakoupit si část unikátní výbavy špičkových světových atletů. Vše začne v pondělí 16. ledna 2006. Detaily aukce, místo konání, nabídky ke koupi a ostatní podrobnosti budou zveřejněny během následujícího týdne.

Padesát atletických hvězd, z nichž 23 bylo nebo stále jsou držiteli světových rekordů, darovali do aukce nějakou osobní věc, která se váže k jejich úžasným sportovním výkonům. Výnos z dražby pomůže dobré věci, bude totiž rozdělen mezi tři organizace OSN (FAO, UNICEF a WFP).

Aukce dává jedinečnou možnost fanouškům získat část osobního atletického pokladu jednotlivých závodníků. Od obleků, bot, startovních čísel, přes knihy, fotografie atd. Věcí je velké množství, všechny byly získány přímo od konkrétních atletů a jsou naprosto jedinečné.

Pro fanoušky sprintů čekají v dražbě například tretry nejrychlejšího muže planety - Asafy Powella (Jam.). Dále soutěžní trikot Carla Lewise (USA) z Her dobré vůle 1986 či závodní oblek Michaela Johnsona (USA) z olympijských her v Sydney.

Ze světové špičky běžců na střední a dlouhé tratě přispěli např. Maria Mutolaová (Moz.), Wilson Kipketer (Hol.), Haile Gebrselassie (Et.) či Kenenisa Bekele (Et.). Všichni věnovali nějakou část svého trikotu, ve kterém předvedli světu nejlepší časy historie, nebo zvítězili na Olympijských hrách.

Milovníci technických disciplín mohou získat obuv dvou švédských hvězd výškařského sektoru, Kajsy Bergqvistové a Stefana Holma. Oštěp daroval trojnásobný olympijský vítěz a světový rekordman Jan Železný (ČR) a tretry z Olympijských her 2004 desetibojař Roman Šebrle (ČR).

IAAF vytvořila pro nadaci vlastní internetové stránky, kde naleznete veškeré podrobnosti. Podívat se na ně můžete zde.

David Klempíř

Vytisknout