přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

8. září 2005, 12:47

Světové atletické finále v Monaku

Zítra a v sobotu bude Monako opět dějištěm závěrečného závodu Světového atletického finále.

Závodů se zúčastní v každé olympijské disciplíně (s výjimkou kladiva, vícebojů a chůze) vždy osmička prvních atletů ze žebříčku IAAF. Do této prestižní soutěže se kvalifikovalo pět českých reprezentantů. Ze třetího místa Věra Cechlová-Pospíšilová a Jaroslav Bába, z pátého Pavla Hamáčková, ze šestého Jan Železný a ze sedmého Barbora Špotáková. Jen těsně za branami finále zůstal desátý Svatoslav Ton.

Do jihoevropského knížectví čeští atleti odcestují dnes v podvečer. Před odletem prozradil své nejbližší plány ten nejmladší, Jaroslav Bába: „Bude to už můj 19. nebo 20. závod sezony, a tak nevím, co můžu čekat. V Berlíně na mne dolehla únava, bolela mi hlava. Myslím, že dobrý bude opět Holm, v Berlíně se dařilo Rybakovovi a pořád to jde Moyovi. Já si udělal před Monakem spíš psychickou přípravu.“

Vítkovický svěřenec trenéra Dudy ještě prozradil, že letos už má přibalený černý oblek, ale prý smoking to není. Potom ještě ve středu příští týden čeká Bábu I. ročník SAN Plus Babylonské laťky v Liberci, a ještě exhibice na ostravském náměstí. Tím uzavře sezonu ve které získal titul mistra Evropy do 22 let, povýšil svůj osobní i český rekord na 237 cm a získal tituly mistra ČR v hale i venku.

Ještě však musí vyrovnat své školní „dluhy“. „Jsem lajdák, už jsem mohl mít maturitu za sebou. Na sportovním gymnáziu Dany a Emila Zátopkových musím ještě uzavřít čtvrtý ročník a v lednu snad udělám maturitu. Chtěl bych mít všechno za sebou před startem halové sezony, kterou zahájím asi trochu později.“

Na podzim se Bába ještě chystá s tréninkovou skupinou trenéra Dudy do lázní Rajecké Teplice, pak snad alespoň na týdenní dovolenou s přítelkyní Denisou, která se na delší dobu nemůže ze školy uvolnit.
                                                                                         František Macák