přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Světová rekordmanka nejspíše zavítá do Brna

Legenda ženské dálky Galina Čistjakovová je mezi pozvanými mezinárodního mítinku a „Světového atletického dne 2006“.

Přesně za měsíc, v sobotu 6. května 2006, se v Brně uskuteční mezinárodní atletický mítink „Velká cena Brna a Jihomoravského kraje“. Organizátoři doufají v zavedení tradice pravidelného každoročního konání akce, jejíž součástí je také mezinárodní mítink mladších kategorií v rámci „Světového atletického dne 2006“, který zaštiťuje IAAF. Světový atletický den se pořádá každoročně ve stejném termínu a souběžně na všech kontinentech v mnoha zemích světa. V loňském roce tento projekt IAAF proběhl ve 157 zemích.

Do metropole Jihomoravského kraje přijedou stovky sportovců z mnoha zemí světa, kteří budou soutěžit v atletických disciplínách od žákovských kategorií, přes hvězdy evropského či dokonce světového formátu, až po handicapované sportovce. Přijet by měli atleti z Ruska, Polska, Rakouska, Francie, Slovenska, Maďarska, ale i dalších zemí. Pozvánku také obdržela řada vzácných hostů ze společenského a sportovního života, mj. Šárka Kašpárková a Karel Kolář (český rekordman na 400 m). Oba již pozvání přijali a přijedou.

K atletům, která se velmi pravděpodobně zúčastní, patří zejména světová rekordmanka ve skoku dalekém Galina Čistjakovová. V roce 1988 (!) jí v Leningradu rozhodčí naměřili 7.52 metru. "Bude to jistě motivace zejména pro mladé ruské naděje, které se v Brně pokusí o limity do Pekingu, stejně jako pro české naděje," doufá ředitel závodu Michael Svoboda. "Startovní listina stále není kompletní, vedeme mnoho jednání," pokračuje ředitel závodu. "Určitě budeme jednat s Janem Železným v jeho poslední závodní sezoně. Chceme tu například i Denisu Ščerbovou."

K zastřešení takto velikého mítinku spojily své síly tři místní kluby – AC Atletika Brno, ACP Olymp Brno a VSK Univerzita Brno. Závody začnou za měsíc, tj. 6. května v 9:30 hodin a potrvají až do večera. Vstupné na stadion je zdarma.

David Klempíř

Vytisknout