přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

27. června 2010, 22:14

Superčas sebral Maslákovi vítr

Na stadionu Míru v Táboře se uzavřel šampionát juniorů a dorostu. Druhý den závodů výpravu pro MSJ nerozšířil.

Prosluněná legendární bašta husitského hnutí nabídla závodníkům přívětivou tvář, kterou kazil jenom nevyzpytatelný vítr, tu a tam překračující mez povolenou atletickými pravidly. Doplatila na to i hlavní hvězda šampionátu, talentovaný havířovský sprinter Pavel Maslák, který si dnes zopakoval sobotní hříčku osudu, kdy mu superrychlý čas znehodnotila nadměrná větrná podpora. Tentokráte to bylo na dvojnásobné trati, tedy 200 m, kde se radoval z letos premiérového času pod 21 vteřin (20.97) jen do té doby, než hlasatel Jacek Přibáň s lamentováním oznámil údaje z větroměru: +2.3. Maslák v tu dobu možná zalitoval, že vypustil závěr rozběhu, kde i tak dosáhl výborného času 21.11 a větrná podpora byla v mezích.

Možná ještě zklamanější však byli ti, kteří na rozdíl od něj ještě nejsou v nominaci na MSJ v kanadském Monctonu a šampionát pro ně představoval jednu z posledních možností to změnit. Třeba čtvrtkaři překážkáři Radku Fischerovi chybělo po výkonu 52.41 jedenáct setin, jeho kolegyni z disciplíny Evě Jeníkové z České Lípy pak už více než půl vteřiny. Radovat se nemohla ani oštěpařka Irena Šedivá, která potřebovala ke svému výkonu 50.38 přidat ještě 62 centimetrů. Suverénní zisk titulu jim asi byl jen chabou útěchou.

Pokud jde o sběratelství vavřínů, byl táborským přeborníkem turnovský dorostenec Jaromír Mazgal, který vyjma kladiva, kde ani nestartoval, vyhrál všechny vrhačské disciplíny a odvezl si tak hned tři zlaté medaile. Velmi napilno měl i Václav Sedlák z Dukly Praha, který díky svým vynikajícím dovednostem tříbeným ve víceboji, posbíral celkem čtyři cenné kovy. K titulům z překážek a dálky a bronzu z tyče přidal na dvoustovce další třetí příčku. Husarský kousek se povedl i juniorce Sylvě Škabrahové z Hodonína, která se tři čtvrtě hodiny po vítězné půlce postavila na trať čtvrtky a vyhrála ji také.

Výsledky

Adam Pražák

Vytisknout