přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Stýplař Blanco vyzrál na zloděje

Jak lze prakticky využít běžecké kvality, ukázal José Luis Blanco ve svém katalánském rodišti. Španělský reprezentant zítra poběží krosové MS v jordánském Ammánu, minulý víkend však spolu s kamarádem doslova doběhl tři zloděje.

Na dráze je Blanco specialistou na 3000 metrů překážek, na nichž získal stříbro na minulém evropském šampionátu v Göteborgu (2006). Tentokrát však osvědčil i dobré kvality v městském terénu, k nimž přidal i občanskou odpovědnost.

V supermarketu ve svém rodném městě Lloret de Mar nedaleko Barcelony zahlédl tři zloděje, kterak si odnáší dva cizí tašky a utíká. José Luis Blanco nelenil a spolu se svým kamarádem Quimem Arpim se za trojicí vydal a následně prokázal kromě odvahy i výbornou představivost. „Běželi jsme za nimi a když jsme byli asi 10 metrů od nich, zakřičel jsem na ně ‚policie, tašky na zem‘,“ sdělil Blanco zpravodajskému webu Libertad Digital Sociedad,. „Hned poté tašky odhodili a přeběhli na druhou stranu silnice," popsal atlet. „Když se vrátili s taškami do obchodu, oslavovali je jako dva hrdiny,“ píše Libertad. „Na den jsem se cítil jako Superman," citují ho noviny.


Na čele stýplařského rozěbhu při MS v Ósace, z nějž však nakonec nepostoupil - foto: graf.cz

Uvidíme zda tento kousek zužitkuje nějak i v zítřejším závodě. Určitě by Blancovi vyhovovala kratší mílařská trať, která se však již dva roky neběhá, nejlépe na ní byl 27. před sedmy lety a 34. při derniéře v roce 2006. Mezi vytrvalci se mu dařilo lépe před rokem, kdy byl 83., každopádně má velmi pěknou nepřerušenou sérii startů na MS od roku 2001.

Profil Blanca na IAAF

Michal Procházka, překlad španělského zdroje Tereza Čápková