přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Stříbro málem nechala v Soulu

"To je má odměna za minulé dva roky, kdy jsem měla kolikrát chuť s atletikou skončit," říká stříbrná Kateřina Baďurová.

                                            Foto: Josef Čech

"Medaili mi málem zabavili při přestupování na letišti v Soulu. Nelíbila se jim, když procházela detektorem kovů." Touto větou doprovodila vicemistryně světa v tyčce Kateřina Baďurová vytahování cenného kovu z batohu. "Na co se teď těším nejvíc? Domů do postele," dodala s úsměvem. "Na Dukle vyzvednu auto, dojedu domů, padnu a usnu. A prospím celý zítřek."

Baďurová přiletěla na Ruzyň dnes pouze s oštěpařkou Nikolou Brejchovou a její trenérkou Marcelou Pilařovou. Zbytek výpravy, včetně Katčina přítele Tomáše Janků, se vrací v pondělí. "Neletěl se mnou, byli jsme tak domluveni. Jarda Bába má narozeniny, tak si chtěli kluci asi udělat pánskou jízdu. Já odcestovala dříve, už sedmého startuji v Curychu."

Jak se Kateřina cítí nyní po návratu? Zařadí se mezi sportovní celebrity? "To nevím," přiznává skromně s tím, že tolik fotografů a novinářů, jako dnes na letišti, ještě nezažila. "Určitě se mě už ale hodně lidí ptalo, kdy porazím Jelenu Isinbajevovou. Co na to říci? Kdybychom si nemyslely, že ji můžeme porazit, mohly bychom to zabalit a nezávodit. Já se chci však spíše zaměřit na skočení 480 centimetrů. Dva pokusy na mistrovství světa nevypadaly špatně, takže si docela věřím." Dodala ovšem, že hledat motivaci nyní po skončení šampionátu nebude nejjednodušší.

David Klempíř

Vytisknout