Stříbrný podvečer ve Tbilisi

pátek 31. července 2015
Čekání na atletickou medaili při evropském olympijském festivalu mládeže ukončili předposlední den programu sprinteři na dvoustovce. Druhý nejzářivější cenný kov vybojovala „dvě K“, Kerbachová a Krsek.

Nejmladší finalistka Anna Kerbachová se nezalekla starších soupeřek a v boji o medaile předvedla svou čtvrtou nejrychlejší dvoustovku začínající kariéry. Čas 24.49 (vítr -0.6 m/s) zaběhla kromě svěřenkyně Vladimíra Kučery také Irka Akpe-Mosesová a ani studium cílové fotografie nedokázalo rozlišit, kdo protnul pomyslnou pásku dříve. Na krky obou sprinterek tak poputuje stříbro, neboť lepší už byla jen suverénní Francouzka Marine Mignonová, která div neatakovala 24vteřinovou hranici (24.07).

O druhý český cenný kov dne i atletické části EYOF se postaral rovněž na 200 metrů Matěj Krsek, přestože i on patří na této soutěži mezi ročníkově mladší. Svěřenec Hany Větrovcové dosud jen čtyřikrát zaběhl tuto trať pod 23 vteřin, ve Tbilisi už se dostal pod 22 s, a to o desetinu (21.90), navíc prakticky při bezvětří +0.1 m/s), přičemž osobák si posunul takřka o půl sekundy (přesně o 0.46 s)! O tři setiny tak Krsek předčil bronzového Nizozemce Pronka, naopak nad jeho síly byl pouze Florian Barbier, kralující v podobném stylu jako jeho krajanka Mignonová v čase o třídu lepším (21.52).