přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:25

Středoškolský pohár postoupil do krajských kol

K atletickému podzimu už tradičně patří Corny Středoškolský atletický pohár, nad kterým popáté v řadě převzal patronát trojnásobný mistr světa v desetiboji Tomáš Dvořák.

Nový ročník, pošesté v názvu s titulárním partnerem firmou CORNY, se rozjel v průběhu září, od 24. září známe postupující z okresních kol, do 8. října se uzavřou kola krajská. Na několika krajských finále budou mít závodníci také podporu špičkových českých atletů, který bude účastníkům soutěže k dispozici také při autogramiádě a neformální besedě. Ve čtvrtek 30. září například do Karlových Varů zavítá finalista OH v Aténách, výškař Svatoslav Ton, 4. října se středoškoláci z Libereckého kraje setkají v České Lípě s Tonovým reprezentačním kolegou Tomášem Janků. 

O celkových vítězích 23. ročníku soutěže se rozhodne v jablonecké hale, kde se ve dnech 22.–24. října představí 16 nejlepších družstev z každé kategorie, konkrétně 14 vítězů krajských kol a dva další celky, které v porovnání celé republiky dosáhly nejvyššího bodového zisku.

Výhrou v tradiční soutěži Corny Středoškolského atletického poháru je v letošním ročníku atraktivní lyžařský zájezd do dolnorakouského Mostviertelu. Pololetní prázdniny se svými spolužáky v Alpách stráví nejen jedno družstvo vylosované z účastníků finále, ale i jedna třída středních škol, bez ohledu na její start v soutěži. Jakákoli třída SŠ se může zapsat na stránkách www.corny.cz, nasbírat 100 obalů od müsli tyčinek CORNY a poslat je do soutěže spolu se svým návrhem na slogan k těmto tyčinkám. Autoři nejoriginálnějšího sloganu budou odměněni vítězným zájezdem.

Upomínku na Corny Středoškolský atletický pohár si z letošního ročníku odnesou úplně všichni jeho účastníci. Vítězná družstva okresních a krajských kol obdrží diplomy AŠSK ČR, jednoho z pořadatelů soutěže. Absolutní vítězové zvednou nad hlavy poháry a budou jim uděleny diplomy CORNY. Každý startující v této velkolepé soutěži pak převezme účastnický diplom CORNY. Podrobné informace o CORNY Středoškolském atletickém poháru naleznete na internetové stránce www.ssap.cz. 

Termíny krajských kol Corny Středoškolského atletického poháru:  

DatumKrajMísto konání
30. 9. KarlovarskýKarlovy Vary
4. 10.LibereckýČeská Lípa
4. 10.Jihomoravský Břeclav
5. 10. Jihočeský Nová Včelnice
5. 10.Plzeňský Tachov
6. 10.PrahaJuliska
6. 10.Ústecký Bílina
6. 10.KrálovéhradeckýHradec Králové 
6. 10.ZlínskýUherské Hradiště
6. 10. Olomoucký Šumperk
6. 10.MoravskoslezskýTřinec
7. 10.StředočeskýKladno
7. 10.PardubickýPardubice
8. 10.VysočinaŽďár nad Sázavou

 

Tomáš Klement

Vytisknout