Středoškoláky čeká finále Corny poháru

Příští víkend vyvrcholí Corny Středoškolský atletický pohár 2005, jehož finále se uskuteční tradičně v hale v Jablonci nad Nisou.

Do boje o tituly nejlepších středoškolských celků se probojovalo šestnáct družstev v kategorii chlapců i dívek. Do Jablonce přijede po čtrnácti vítězích krajských kol, další dva týmy byly doplněny na „divokou kartu“.

Takovou možnost startu obdržela družstva s nejlepším výkonem mimo okruh přímo postupujících. Na „divokou kartu“ do finále proklouzla například děvčata z Moravského reálného gymnázia v Olomouci, která obhajují loňské prvenství. Ziskem 8428 v krajském kole podlehl olomoucký celek Gymnáziu Šumperk (8507), hodnotnější výkony ve druhé fázi soutěže předvedly už jen Gymnázium Břeclav (8715 bodů) a vítězné Slezské gymnázium v Opavě s 8769 body.

V kategorii chlapců celkem sedmkrát padla hranice 9 tisíc bodů. Nejlepší výkony předvedly jihomoravské školy, brněnská SOŠ a SOU Jílová dosáhla 9762 bodů, studenti Gymnázia Břeclav skončili druzí za 9677 bodů a postoupili na „divokou kartu“. Ani 9010 bodů nestačilo na finále celkově sedmé průmyslovce z Frýdku-Místku, která v rámci Moravskoslezského kraje obsadila třetí místo.

Na šesti krajských kolech se uskutečnila autogramiáda známých tváří české atletiky, do Prahy zavítal i patron soutěže Tomáš Dvořák. Trojnásobný mistr světa se těší i na sobotu 22. října do Jablonce. Středočeské kolo v Kladně sledoval halový vicemistr světa ve skoku o tyči Adam Ptáček, který přijel na závody Corny Středoškolského atletického poháru čtvrtý rok po sobě. „Byl jsem až překvapen, jak jsou do toho ti mladí atleti zapálení,“ radoval se český rekordman, „určitě je dobré dělat takovouhle akci, je to lepší, než kdyby seděli místo školy někde v hospodě. Mně se to líbí.“ Sám Ptáček se této soutěže před lety zúčastnil v barvách ostravského gymnázia. „Tehdy jsem si skočil osobák v dálce, dodnes si to pamatuji, bylo to 749 centimetrů,“ vzpomněl tyčkař.

Finále 24. ročníku Corny Středoškolského atletického poháru v jablonecké hale v sobotu 22. října odstartuje v 9.00 hodin, slavnostní vyhlašování je naplánováno na 15:30. Podrobné informace naleznete v sekci ZAOSTŘENO NA...