přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:25

Strakové před olympiádou roste forma

Ještě koncem června to s formou Ivy Strakové vypadalo všelijak. Na republikovém šampionátu v Plzni nepřekonala výšku 1.88 a za zdolání 1.84 na druhý pokus jí spolu se Zuzanou Hlavoňovou a Oldřiškou Marešovou patřilo třetí místo.

Na memoriálu Josefa Odložila o tři dny později dokonce uzavírala startovní pole, když skočila jen 1.80. Tato neveselá zkušenost jí přivedla ke změně přípravy. S trenérem Jaroslavem Kovářem se zaměřili především na techniku. Často skákali, experimentovali s rozběhem. A prásk ho! O tři týdny později předvedla druhý nejlepší výkon své dosavadní kariéry.


17. července se v německém Eberstadtu přenesla přes 1.93.

V těchto dnech si opět „užívá“ závodní pauzy. „Užívá“ v uvozovkách, protože mnohem častěji než dříve mizí v útrobách posilovny. Pod dohledem trenéra Nejdla se snaží do olympiády co nejvíce posílit. Žádné soustředění už s trenéry neplánuje, prostředí domácího Olympu jí prý poskytuje dostatečně komfortní podmínky pro přípravu.

V kalendáři má do odletu do Atén zatrženy  jen dva závodní termíny. První v kolonce  sobota 31.7., kdy se na Východočeském turné střetne se Zuzanou Hlavoňovou z USK a rivalkou ze Spartaku Praha 4 Barborou Lalákovou. Pak ještě podpoří svůj klub na 3. kole extraligy (7.8.) a 18.8. nasedá na palubu letadla směr olympiáda. A jakéže si s sebou přibalí cíle, přání a tužby? „Jsem spokojená už se samotnou nominací. Jsem ráda, že jsem se na olympiádu dokázala probojovat. Samozřejmě se ale, když už tam budu,  pokusím o finále. Ikdyž vím, že to bude strašně těžké. Ženská výška je letos velmi silná a postupovat z kvalifikace se bude s výkony na úrovni 1.95 , 1.96,“ ví dobře Iva Straková, jejíž osobní rekord je jen o centimetr výše. Překonala ho vloni na halovém mistrovství republiky v Bratislavě. „Takže musím mít formu,“ zkonstatovala. A podle míry přesvědčivosti v hlasu jí dozajista mít bude.

Adam Pražák

Vytisknout