přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

21. ledna 2006, 19:12

Straková zvítězila v Hustopečích

Výškařka Iva Straková vyhrála soutěž žen na mítinku Hustopečské skákání. Výkonem 1.93 se zařadila na druhé místo letošních světových tabulek.

Ve finále závodu žen Moravského výškařského tour v Hustopečích se nejlépe dařilo Ivě Strakové. Podařilo se jí překonat laťku ve výšce 1.93 metru a je tak druhá v letošních světových tabulkách. První místo aktuálně ovládla Tatjana Jefimenková, která dnes vyhrála výškařský mítink v Dessau výkonem 1.94 metru.

O výšku 1.93 metru se v Hustopečích pokoušely tři výškařky - Iva Straková, Barbora Laláková a Irina Glawatskikhová. Laláková s Glawatskikhovou se ovšem přes tuto hranici na rozdíl od Strakové nedostaly. Pokusy rozhodly o tom, že druhé místo si z Hustopečského skákání odváží Glawatskikhová, třetí Barbora Laláková. 

Straková si nechala laťku zvýšit ještě na 1.96 metru, ale ani na třetí pokus neuspěla. "Skákalo se mi doslova hrozně, " prohlásila  Iva, "v začátku závodu jsem se nemohla chytnout, byla jsem absolutně z rytmu."

Ovšem na výšce 1.90 se vše změnilo. "Konečně jsem se našla a začla jsem skákat dobře, cítím úžasnou fazónu a věřím, že to bude ještě lepší. Musí, když se dokážu se špatně technicky provedenými skoky dostat přes tak vysoké výšky,..." konstatuje v současné chvíli dvojka světových tabulek roku 2006.

Výsledky:
1. Iva Straková (ČR) 1.93 m, 2. Irina Glawatskikhová (RUS) 1.90, 3. Barbora Laláková (ČR) 1.90

Sledujte soutěž mužů Hustopečského skákání na www.skakani.cz.

 

Karolína Farská

Vytisknout