přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. ledna 2003, 21:01

Straková v Otrokovicích rekordně

V hlavní soutěži Otrokovického halového mítinku bylo vypsáno pět disciplín – výška, dálka, trojskok, 40 yardů a 40 yardů překážek.

Na perfektně organizovaných závodech konaných ve čtvrtek 23. ledna padla řada solidních výkonů. Nejblíže splnění limitu na HMS v Birminghamu byla výškařka Iva Straková z pražského Olympu. Ve své disciplíně zvítězila výkonem 189 cm a za limitem zaostala 5 cm. Podařilo se jí alespoň překonat rekord otrokovického mítinku. Výkony Ivy Strakové v letošní halové sezoně mají vzestupnou tendenci. Na Beskydské laťce v Třinci překonala 186 cm a v Hustopečích přidala 1 centimetr. V dálce, trojskoku a v běhu na 400 yardů žen kralovala Martina Darmovzalová (ACP Brno), která den před otrokovickými závody startovala na Elán mítinku v Bratislavě. Svůj trojskokanský výkon z Bratislavy vylepšila o dvacet devět centimetrů, když dolétla na 13,76 m. Zároveň tak překonala loňské osobní maximum (13,68 cm). V dálce Darmovzalová dosáhla výkonu 609 cm.

Trojskokanskou soutěž mužů výkonem 14,13 m ovládl dorostenec Novotný. Šest let starý halový český rekord dorostenecké kategorie (14,99 m), který drží brněnský Lukáš Klíma, však Novotný neohrozil. Skok do výšky mužů sliboval kvalitní a snad nejvyrovnanější souboj. Tento předpoklad se naplnil, protože o celkovém vítězi rozhodl až nižší počet absolvovaných pokusů. Jiří Křehula a slovenský výškař Peter Horák překonali oba laťku ve výšce 214 cm. Z prvenství se nakonec radoval brněnský Křehula. Třetí místo obsadil Dalibor Hon výkonem 210 cm.

Tomáš Klement

Vytisknout