přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

6. srpna 2005, 20:01

Straková postoupila do největšího finále kariéry

Na prahu životního úspěchu se dnes večer octla česká výškařka Iva Straková.

Ve čtvrtek pětadvacetiletá reprezentantka si úspěšně poradila s kvalifikací na mistrovství světa v Helsinkách, když se prvním pokusem přenesla přes 1.91 m. Kvalifikační limit visel o 2 centimetry výš, ale naprosto čistý zápis Strakové na postup mezi světovou elitu stačil. Na předchozích výškách (1.80, 1.84 a 1.88) svěřenkyně trenéra Kováře ani jednou neopravovala. Nad laťkou 1.93 m sse ještě pokračovalo, česká závodnice třikrát shodila, ale do finále v pohodě prošla ze šesté pozice. "Dala jsem si hezký dárek k narozeninám... nejdůležitější závod sezony," rozplývala se krátce po kvalifikaci. 

Iva Straková má na svém kontě zatím jednu finálovou účast na vrcholné soutěži, letos v Budapešti skončila sedmá ve finále halového mistrovství Evropy. Mezi světovou elitu podle očekávání postoupily favorizované Ukrajinky Palamarová a Stjopynová, které doplňuje jejich krajanka Mychalčenková. Medailové ambice v pondělním finále bude mít i ruská výškařka Čičerovová. V soutěži pokračuje i zkušená Švédka Kajsa Bergquistová.  

Postupující do finále výškařek:
Čičerovová (Rus.), Howardová (USA), Mychalčenková (Ukr.), Hellebautová (Belg.), Palamarová (Ukr.) všechny 1.93, Straková, Stjopynová (Ukr.), Greenová (Švéd.), Bergquistová (Švéd.), Venevová (Bul.), Gyorffyová (Maď.), Acuffová (USA) 1.91   

Finále výškařek s Ivou Strakovou, které podle předběžného časového pořadu startuje v pondělí 8. srpna, sledujte online na www.atletika.cz.

Více informací o MS v Helsinkách naleznete v sekci ZAOSTŘENO NA...  

Tomáš Klement

Vytisknout