přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

29. února 2004, 18:42

Straková pojede na olympijské hry

Česká výškařka Iva Straková si v Bratislavě zajistila účast na olympijských hrách v Aténách.

Závodnice Olympu Praha v neděli startovala v rámci otevřeného mistrovství Slovenské republiky, kde zvítězila výkonem 1.91 m. Přesně tato výška je hodnotou B-limitu pro účast na letní olympiádě, Straková už v loňské halové sezoně splnila lepší z limitů výkonem 1.96 m. Dosavadní osobní rekord vytvořila česká výškařka právě v bratislavské hale Elán, kde bezmála před rokem získala titul mistryně České republiky.

Přes 1.91 m se dnes Iva Straková přenesla napoprvé, byl to vůbec její první pokus, na této výšce v letošním roce. „V halové sezoně jsem se k možnosti atakovat limit na olympiádu dostala poprvé,“ konstatovala Straková, která tak pro účast na vrcholu letní sezony musela v kalendářním roce 2004 potvrdit svůj zmíněný nominační výkon. Po úspěšném zdolání 1.88 m, kdy už v soutěži zůstala sama, si třiadvacetiletá závodnice nechala zvýšit rovnou na zmíněných 1.91 m. „Podle stanoveného zvyšování mělo následovat 190 centimetrů, ale to by pro mě nic neřešilo. Nechala jsem si zvýšit na úroveň limitu,“ vysvětlila.

Straková pak pokračovala ještě na 1.94 m, ale třikrát neuspěla. „To už jsem se skoro nekoncentrovala. Potom, co jsem skočila limit, jsem byla moc šťastná a na další skoky se příliš nesoustředila,“ uvedla první žena loňských domácích halových tabulek. „Během závodu jsem se cítila parádně, i když poslední tréninky byly docela rozpačité. Necítila jsem takovou formu,“ dodala Straková k závodu ve své oblíbené atletické hale. Po Zuzaně Hlavoňové je tak Iva Straková druhou závodnicí, která se na OH 2004 v Aténách představí v českém dresu v soutěži výškařek. Ve hře je ale také Barbora Laláková. Ta ke svému splněnému B-limitu 1.91 m potřebuje 4 centimetry přidat, v Bratislavě skončila čtvrtá za 1.77 m.

Solidního výkonu z řady českých atletů na víkendovém mezinárodním mistrovství Slovenska dosáhl také Jiří Vojtík. Sprinter pražského Olympu jasně zvítězil v běhu na 200 m v čase 21.51.

Výsledky mezinárodního mistrovství Slovenska v hale 2004 naleznete zde:
1. den
2. den
  

Tomáš Klement

Vytisknout