přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

29. ledna 2005, 18:41

Straková má limit na halové mistrovství Evropy

Iva Straková se blýskla v sobotu na prvním ročníku Ostravské laťky. Vyhrála výkonem 1.94 metru a pokoušela se o nový osobní rekord.

Výškařka Iva Straková se v sobotu stala historicky první vítězkou Ostravské laťky. "Hned od začátku jsem se dobře chytla, s velkou rezervou jsem přeskočila už 1.90 a 1.92 jsem dala hned na první pokus," vyprávěla nadšeně. Limit na halové mistrovství Evropy tak měla v kapse.

Laťku si nechala nastavit o dva centimetry výše a i zde byla na třetí pokus úspěšná. "Ale když jsem viděla, že dnes jsem ve formě, chtěla jsem zabojovat a pokusit se o osobák," vysvětlila. I první skok na 1.97 byl celkem povedený, nakonec ale, stejně jako dva následující, neúspěšný.

"Jsem ráda, že se mi povedlo splnit limit. O to víc, že jsem teď mezi závodama ležela doma. Něco na mě lezlo, takže jsem netrénovala a šla ze závodu do závodu, jen s velkým rozcvičením. Ale myslela jsem si, že mi to dneska v Ostravě půjde, protože už v Hustopečích jsem cítila, že forma přichází," vysvětlila svěřenkyně Jaroslava Kováře. Druhá skončila Američanka Jonesová s výkonem 1.92 metru a třetí Rumunka Iagarová (1.90).

Výsledky:

Ženy:
1. Straková (ČR) 1.94, 2. Jonesová (USA) 1.92, 3. Iagarová (ROM) 1.90, 4. Dubnová (ČR) 1.87, 5. Laláková (ČR) 1.84, 6. Marešová (ČR) 1.84

Kompletní výsledky hledejte na našem webu v kolonce Výsledky - halová sezóna - Ostravská laťka.

Karolína Farská

Vytisknout