přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

8. března 2008, 13:53

Straková jde do finále, Laláková a Ščerbová nepostoupily

Výškařka Iva Straková skončila sedmá a výkonem 193 cm postupuje dál. Laláková ani Ščerbová v kvalifikacích neuspěly.

V kvalifikaci výšky měla Česká republika dvě zastoupení. Zatímco Iva Straková do zítřejšího finále prošla, její kolegyně Barbora Laláková takové štěstí neměla. Skončila na 16. místě výkonem 181 centimetrů. V letošní halové sezoně se potýkala se zraněním a i když minimálně posledních čtrnáct dní před odletem byla zcela v pořádku, měla závodnické manko. "Neměla jsem čas vyskákat se po zranění. Je to škoda, ale pro mě je to další zkušenost, která se hodí," zhodnotila své vystoupení ve Valencii svěřenkyně trenéra Pogányho. "Dneska jsem měla na to skočit 186, dvakrát jsem tam měla 10 cm rezervy. Ale ani to by samozřejmě nic neřešilo. Finále Ivě samozřejmě přeju," poznamenala ke své kolegyni.

Straková sice také nepokořila kvalifikačních 196 centimetrů, nicméně na postup do finále dnes stačilo o tři centimetry méně. Iva obsadila sedmé místo výkonem 193 centimetrů a těší se na zítřek. V mix zóně si novinářům postěžovala na dlouhou soutěž a špatný povrch. "Čekala jsem, že to bude dlouhé. Jarda (Bába) mě varoval, že tu je špatný povrch, ale takhle hrozné jsem to nečekala. Není ani rychlý, ani pružný." Občas měla prý i problém k laťce vůbec doběhnout. "První pokusy byly šílené. Ještě jsme si ráno u snídaně s Bárou dělali legraci, že pojedeme jenom "na kolečka". A nakonec tam těch křížků bylo víc než dost." Nejlépe se jí dařilo na 193 centimetrech, kde se konečně "chytila". Výšku překonala na první pokus. "A myslím, že i s rezervou." Věrila si proto i na 196 centimetrech. "Škoda, že to nevyšlo, ale hlavně ten poslední pokus byl dost  nadějný." Čas do zítřejšího finále plánuje strávit na hotelu. "Jdu se hodit na postel a odpočívat."  

VALENC_2246.jpg

VALENC_2260.jpgVALENC_2157.jpg

Další česká reprezentantka Denisa Ščerbová ve svém rozběhu na 60 metrů překážek skončila časem 8,42 šestá a do dalších bojů v této disciplíně nezasáhne. Mohla to brát alespoň jako rozcvičení pro dálku. Ani ta jí však nevyšla podle představ. Skočila nejlépe 637 cm, což na finále, byť těsně, nestačilo. Posledním skokem jí přeskočila Jihoafričanka Janice Josephsová a Denisa skončila devátá. Od postupu do finále jí dělily čtyři centimetry. "Byla jsem podivně bez síly. Možná to jsou ještě následky nemoci, co jsem měla v době HMČR. Taky mi asi nepomohlo, jak jsem musela před dálkou běžet z překážek na svolavatelnu. Aspoň tedy zítra pomůžu holkám ve štafetě," povzdechla si bronzová medailistka z posledního HME.  

VALENC_2217.jpgVALENC_2220.jpg

Minifotogalerie: graf.cz

Průběžné výsledky z HMS ve Valencii sledujte zde

Karolína Farská, Adam Pražák

Vytisknout