přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

29. prosince 2003, 15:41

Straková doufá ve start na obou vrcholech příští sezony

Jednička letošních domácích tabulek ve skoku vysokém Iva Straková v závěru roku odpočívá a kondici udržuje pravidelným běháním.


Foto: Josef Čech
„Volnější režim mám jen přes vánoční svátky, jinak pořád ještě doháním tréninkové manko,“ uvedla Straková a dodala: „soustředím se na silovou i rychlostní přípravu.“ Začátek přípravy třiadvacetileté výškařky se zdržel kvůli jejímu zánětu v koleni. „Do toho jsem si udělala lehký výron v kotníku na odrazové noze,“ pokračovala ve výčtu zdravotních problémů, jejichž léčba naštěstí probíhá uspokojivě.


„Momentálně to vypadá dobře. Ještě nejsem úplně v pořádku, ale trénovat můžu už tak na 80 procent,“ přiblížila Straková svůj současný stav.

Po Novém roce bude závodnice pražského Olympu připravovat střídavě v Praze a v Nymburce, kde už zahájí trénink zaměřený více na techniku. „První starty chci absolvovat někdy na přelomu ledna a února,“ plánuje Straková, kterou láká vrchol halové sezony, světový šampionát v Budapešti. „Na halové mistrovství světa bych se chtěla probojovat. Letošní sezona pro mě byla překvapující, když jsem se dostala do Birminghamu a zajistila si účast i na mistrovství světa pod otevřeným nebem. Bylo by pěkné to zopakovat,“ přeje si. Závodem číslo 1 v roce 2004 budou pochopitelně olympijské hry v Aténách, k nimž směřuje také příprava Ivy Strakové. „Startovat na olympiádě je pro mě samozřejmě prioritou, ale klást si konkrétní cíle je předčasné,“ zněla reakce české výškařky na téma „olympijské hry“.

Tomáš Klement

Vytisknout