přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

29. června 2008, 12:50

Straková 195 cm v Eberstadtu

Výškařka Iva Straková zopakovala ostré nominační kriterium na olympijské hry a na proslulém skokanském mítinku v Německu obsadila šestou příčku. Bába a Janků skončili na 9., resp. 10. místě.

O lepší umístění v Mecce výšky, jak se Eberstadtu přezdívá, připravila Ivu Strakovou jen dvě zaváhání na 192 cm, bez nich mohla pomýšlet na "medaile". Stejně jako letos osmadvacetiletá výškařka Olympu Praha totiž skočily 195 cm tři atletky, které ji v pořadí předstihly jen díky lepšímu zápisu.


Staková na HMS ve Valencii, foto: graf.cz 

Zvítězila olympijská vítězka z Atén Jelena Slesarenková (2.02), která vyhrála bitvu s domácí Ariane Friedrichovou.Ta se nakonec musela spokojit s druhým místem za rovné dva metry. Nejlepší z výškařek na 195 cm byly Španělka Ruth Beitiaová a Ruska Viktoria Slivková-Kljuginová. Před Strakovou se vešla ještě Ukrajinka Vita Palamarová.

V soutěži mužů bylo nejlepším dosaženým výsledkem 230 cm, zato tuto výšku překonalo hned pět skokanů. Poprvé v historii mítinku se také dělilo prvenství, když na stupínek nejvyšší vystoupali společně a nerozdílně Kubánec Victor Moya a Brit Martyn Bernard. Horší zápis odsunul na třetí příčku Poláka Michala Bienieka, čtvrtý byl Andrej Silnov z Ruska, pátý Švéd Stefan Holm. Čeští zástupci skočili 224 (Jaroslav Bába) a 220 cm (Tomáš Janků).

Výsledky naleznete po kliknutí sem.    

Adam Pražák

Vytisknout