přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

28. července 2010, 17:45

Stockholm hlásí bitvu titánů: Bolt vs Gay vs Powell

Mítink Diamantové ligy, který se uskuteční příští pátek ve švédské metropoli, zlákal k vzájemnému souboji na stovce trio nejlepších sprinterů všech dob.

Naposledy se kompletní hvězdná trojice utkala vloni na světovém šampionátu v Berlíně. A byl z toho závod, který bral dech: světový rekord Jamajčana Usaina Bolta 9.58, americký rekord Tysona Gaye a dodnes čtvrtý nejlepší čas historie 9.71 (později Gayem ještě o dvě setiny vylepšený), premiérová medaile pro bývalého rekordmana a Boltova krajana Asafu Powella.

Po téměř roce by mělo dojít k repete. „Je mi velkou ctí, že mohu potvrdit a být hostitelem této vzrušující podívané,“ prohlásil ředitel stockholmského DN Galan meetingu Rajne Söderberg. Závod bude sponzorovat firma Samsung, která je i titulárním partnerem celé Diamantové ligy.

Favoritem souboje je sice jednoznačně hvězdný Bolt, který také nedávno porazil Powella v přímém souboji v Paříži, nicméně nejlepší výkon v sezoně mají oba Jamajčané totožný (9.82).  Je však třeba říci, že Bolta zbrzdilo zranění, kvůli kterému po Zlaté tretře musel vypustit několik závodů a tak dosud nezávodil v plné formě. Obdobně je na tom i Gay, jehož letošním maximem dosud bylo 9.96 z Gatesheadu, kde těsně porazil Powella. S Boltem se přímo ještě nestřetl, a tak to bude ve Stockholmu premiéra, okořeněná navíc nevyzpytatelným Powellem.

K dalšímu duelu těchto tří by pak mělo dojít také koncem srpna v Brusselu při vyvrcholení premiérového ročníku Diamantové ligy.   

Adam Pražák

Vytisknout