přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

31. ledna 2003, 10:27

Stehlík vynechává halovou sezonu

Česká koulařská jednička Petr Stehlík se letos nezúčastní závodů v halové sezoně.

Důvodem je vysoko nasazený limit pro účast na halovém MS v Birminghamu, který vypsala IAAF. Přísnější nominační kriteria se týkají všech závodníků v technických disciplínách, což je trend, který IAAF zastává již od halového MS v Maebashi v roce 1999. Limit koulařů pro Birmingham má hodnotu 20,47 m, a proto se Stehlík s osobním rekordem jen o tři centimetry lepším rozhodl případnou účast v Birminghamu vypustit. Pětadvacetiletý vrhač pražské Dukly se tak soustřeďuje výhradně na vrchol letní sezony, světový šampionát v Paříži.

Zde je limit paradoxně mírnější než na MS v hale. Splnění A limitu 20,30 m bude pro Petra Stehlíka reálně dosažitelný. V loňské sezoně za tímto výkonem zaostal jen dva centimetry.

V současné době se Petr Stehlík pod vedením trenéra Jaroslava Brabce připravuje střídavě v Praze a v Nymburce, kde mu podmínky vyhovují. Změna přípravy nastane v březnu, kdy se Stehlík chystá na soustředění do Jihoafrické republiky a na první závody. Zatím však nemá stoprocentně doléčené zranění prstu, od něhož se bude také odvíjet způsob tréninku. V centru pozornosti Petra Stehlíka pro tuto sezonu bude datum 23. 8., kdy jsou na pořadu kvalifikace i finálový závod v kouli mužů na MS v Paříži.

Tomáš Klement

Vytisknout