přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

18. ledna 2004, 18:38

Stehlík se zranil a musel vynechat soustředění

Český koulař číslo jedna Petr Stehlík se při posledním tréninku před odjezdem na soustředění do Nymburka zranil a zůstal doma.

Držitel A-limitu na olympijské hry v Aténách měl minulý víkend odcestovat na týdenní přípravu ve Sportovním centru v Nymburce, ale do cesty se mu postavila překážka při tréninku. Stehlík přes ni přepadl a přivodil si výron v kotníku. „Dva dny jsem měl nohu v sádře, teprve předevčírem jsem začal normálně chodit,“ popsal koulař své zdravotní peripetie. Šestadvacetiletý rodák ze Semil předpokládá, že ho výron bude stát dva týdny přípravy na olympiádu. „Jestli mi to bude v přípravě nějak chybět, to teprve poznám, každopádně musím počítat, že se to teď zpozdí tak o čtrnáct dní. Plánoval jsem si, že momentálně něco naběhám,“ uvedl Stehlík, který cíleně směřuje k srpnovým Hrám od listopadu loňského roku. Tréninkové prvky provádí průběžně, kondiční přípravu střídá se zvyšováním objemu, jen s vrháním ještě vyčkává. „V říjnu jsem prodělal dost složitou plastickou operaci ruky, teprve teď to srůstá a začínám ruku rozhýbávat,“ zmiňuje Stehlík operaci utrženého vazu v dlani pravé ruky, kterou podstoupil už potřetí v kariéře. „Házet začnu až tak za dva měsíce,“ odhadl koulař pražské Dukly. Říjnová operace definitivně rozhodla o případném startu Petra Stehlíka v halové sezoně. „Tehdy už bylo jasné, že halu nepůjdu. Ale nebýt problémů s rukou, stejně bych se asi rozhodl takto. Limit na halové mistrovství světa v tom roli nehraje, protože je stejný jako béčko na olympiádu, na kterou se chci důkladně připravit,“ vysvětlil Stehlík. Finalista ME v Mnichově má z loňské sezony na svém kontě A-limit na OH v Aténách, který výkonem 20.33 m překonal o 3 centimetry. K účasti ve vrcholném závodě roku potřebuje letos dosáhnout mety 20 metrů. „Snad to nebude problém. A kdybych 20 metrů nepřekonal, nemělo by cenu tam ani jezdit,“ usmál se Stehlík.

4. února se česká jednička v koulařském sektoru chystá na pět týdnů do Jihoafrické republiky, zamíří do oblíbeného střediska v Potchefstroomu. „Už jsem tam byl před dvěma lety, na odtrénování jsou tam velice dobré podmínky,“ vzpomněl si na své zatím jediné soustředění v JAR a pokračoval: „tenkrát jsem tu přípravu ale moc přepálil. Po návratu jsem navíc začal závodit příliš brzy a dlouho se z toho vzpamatovával.“ V polovině března stráví Petr Stehlík dva týdny v Česku a následně plánuje další zahraniční přípravu: „Bude to soustředění někde v Evropě, tak na pět až šest neděl. Podrobnosti budu teprve řešit.“ První starty v sezoně absolvuje Stehlík až na konci května, kdy ho čeká úvodní extraligové kolo a Pohár mistrů evropských zemí.

Tomáš Klement

Vytisknout