přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

4. března 2005, 12:28

Stehlík se s HME rozloučil už v kvalifikaci

Koulař Petr Stehlík při své druhé účasti na halovém ME nenavázal na svůj úspěch z Vídně 2002, kdy vybojoval pátou pozici.

Rodák z Turnova se představil v první kvalifikační skupině, finále by si zajistil výkonem 20.10 m. Prvním pokusem poslal kouli do vzdálenosti 19.36 a následně dvakrát přešlápl. V konkurenci třinácti závodníků tak Stehlík uzavíral konečné pořadí kvalifikační  skupiny. "Štve mě to, takhle perfektně jsem se před závodem nikdy necítil. Měl jsem spoustu energie, ještě teď po závodě si připadám takovej nevybitej, ale už to bohužel není kde zužitkovat. Technicky jsem házel špatně, bylo to zbrklý. Třetí pokus jsem vypadl z kruhu, bylo t omoc dynamický, stačilo jen zpomalit a udržet to. Jinak jsem byl v pohodě, do posledního pokusu jsem věřil, že dám ke dvaceti metrům. Zbytečně jsem to prohrál vlastní chybou," vykládal po závodě Stehlík.  

Nejvíce se dařilo dánskému favoritu Joachimu Olsenovi, který ve druhé sérii zaznamenal pokus dlouhý 20.67, druhý nejlepší výkon (20.46) si na své konto připsal Slovák Mikuláš Konopka, stejný výkon předvedl Nizozemec Rutger Smith, kvalifikační limit splnil také domácí koulař Manuel Martínez výkonem 20.30.

Strhující závod hned v úvodu třídenního šampionátu sledují diváci v madridském Paláci sportu v soutěži sedmibojařek. Hlavní favoritka a jedna z největších hvězd mistrovství Carolina Klüftová pokračuje ve skvělých výkonech z posledních sezon. V úvodní šedesátce překážek vyrovnala osobní rekord časem 8.19, ve skoku vysokém osobní maximum překonala výkonem rovných 1.93 m. Ve dvou disciplínách dvaadvacetiletá Švédka nasbírala 2231 bodů a je na dobré cestě atakovat světový rekord Iriny Bělovové (4991 bodů).       

Výsledky HME s českou účastí:
MUŽI
Koule (kvalifikace) – Olsen (Dán.) 20.67Q, Konopka (SR) 20.46Q, Smith (Niz.) 20.46Q, Martínez (Šp.) 20.30Q, Stehlík 19.36

Tomáš Klement

Vytisknout