přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

3. března 2005, 21:30

Stehlík bere šampionát s nadhledem

Zkušený koulař Petr Stehlík se v Madridu chystá na svůj druhý start na halovém ME, před třemi lety ve Vídni skončil pátý.

Podobné ambice může mít i pro letošní šampionát, v evropských tabulkách sezony figuruje na osmém místě. Kvalifikační limit pro postup do finále koulařů je 20.10, Stehlík umí v hale nejdál o centimetr méně. "Čekal jsem, že to bude dvacet dvacet, nebo dvacet deset, stanovili to podle tabulek. Bylo by nesmyslný dávat limity vyšší. Určitě nebude 20,10 na postup potřeba, na dvacítku jsem připravenej," usmál se Stehlík.

Za hlavní kandidáty zlaté medaile považuje český koulař domácího miláčka "Manola" Martineze, obhájce prvenství a halového mistra světa 2003, a vedoucího muže letošních tabulek (21.16 m) Joachima Olsena z Dánska. "Dobrý bude také Mikuláš Konopka," připomněl Stehlík slovenského reprezentanta, který letos zvládl 20.55. "Dneska spolu jdeme na kafe, pokecat a rozebrat závody," dodal Stehlík.

K samotným závodům přistupuje finalista olympijské soutěže v Aténách v klidu: "Na halovou sezonu jsem se nijak extra nepřipravoval, spíš to beru jako zpestření. Sezona zatím nestála za moc, ale energii ve mně je, mám na víc." Letošní maximum Petra Stehlíka má hodnotu 19.89 m. "Letos se nijak daleko nehází, ale na medaili nemyslím," zůstává Stehlík při zemi, "mohlo by stačit 20.30. Hodit to můžu, ale to by se muselo všechno sejít. Nepřemýšlím o tom, jestli to hodím," uzavřel. Kvalifikace koulařů byla posunuta o 25 minut dřív na pátek 11.05 hodin.

Sledujte on-line výsledky z HME v Zaostřeno na...

Tomáš Klement

Vytisknout