přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

11. června 2004, 20:04

Štefko za Českou republiku už v této sezoně

Bývalý slovenský reprezentant Róbert Štefko, který před šesti týdny získal české občanství, bude moci už v této sezoně startovat v dresu České republiky.

Dnes večer o tom rozhodl výbor Slovenského atletického svazu. Generální sekretářka SAZ Anna Kirnová české straně telefonicky potvrdila, že výbor SAZ nemá námitek ke startu Štefka za Českou republiku. Tímto verdiktem se tak v případě Štefka zkrátila lhůta možnosti startu za „nový“ stát z původních 3 let na 1 rok od posledního startu v barvách předchozího státu, tedy Slovenska. Slovenskou republiku Štefko naposledy reprezentoval na mistrovství světa v krosu na jaře 2002. „Zatím nejsem úplně rozhodnut, kterých soutěží v tomto roce se zúčastním,“ přiznal Štefko, který za necelé dva měsíce coby občan ČR dokázal získat zlaté medaile na republikových šampionátech v půlmaratonu a v maratonu. Na maratonské trati si dokonce zajistil A-limit pro účast na olympijských hrách. „Start na olympiádě se v tuto chvíli jeví jako nejreálnější,“ uvážil šestatřicetiletý vytrvalec, „ale kombinovat olympiádu s mistrovstvím světa v půlmaratonu nelze, to jsou dva velké vrcholy krátce po sobě,“ zavrhl myšlenku startů na konci srpna v Aténách a na MS v půlmaratonu v Indii, které se uskuteční 3. října. „Jako možnost vidím účast na mistrovství Evropy v krosu, které se bude konat až v polovině prosince,“ připustil. Nejlepší přespolní běžci Evropy změří síly na šampionátu v Heringsdorfu až 12. prosince.

K úplnému souhlasu startu Róberta Štefka za reprezentaci České republiky je ještě třeba několik formalit. Český atletický svaz po písemném oznámení verdiktu výboru SAZ tuto skutečnost předloží Radě IAAF. O možnost startu Štefka na olympijských hrách za Českou republiku pak požádá ČOV olympijský výbor Slovenska a jeho vyrozumění následně oznámí Mezinárodnímu olympijskému výboru.

Tomáš Klement

Vytisknout