přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

4. května 2004, 16:29

Startuje další ročník Poháru rozhlasu

Pohár rozhlasu s Českou spořitelnou za podpory společnosti Swietelsky stavební vstupuje do svého 36. ročníku.

Novým partnerem soutěže se stal také VOLNÝ - poskytovatel internetových služeb pro domácnosti. Školní družstva ze všech regionů České republiky budou ve víru velkého atletického svátku po celý závěr školního roku, populární akce vyvrcholí tradičním Setkáním vítězů ve středu 23. června. Souboj nejlepších družstev o republikový titul bude hostit Stará Boleslav. Stadion atletického střediska Emila Zátopka v Houštce přivítá čtrnáct vítězných družstev z jednotlivých krajů v kategoriích chlapců i dívek.  

Pohár rozhlasu 2004 odstartují okresní kola, která se uskuteční v termínu do 21. května. Na ně pak navážou kola krajská a finále sportovních tříd. Patronát nad soutěží pro letošní ročník převzal bronzový medailista z halového MS 1998, výškař Tomáš Janků. Podruhé v historii se finálová část Poháru rozhlasu bude konat v červnu, tedy ještě před koncem školního roku. Až do roku 2002 se finálový díl poháru konal v podzimních termínech. „Ze strany účastníků i vyhlašovatelů se letní termín osvědčil. Soutěž dostala jiný charakter, byl dodržen rozsah disciplín z krajských a okresních kol, což se v minulých letech v hale nedařilo,“ vysvětlil změnu trenér mládeže Českého atletického svazu Vít Rus.

Soutěže se účastní mladí závodníci v kategoriích staršího žactva (ročníky narození 1988–1990) a mladšího žactva (ročníky narození 1990–1992). U víceletých gymnázií startují závodníci v rozsahu docházky základní školy, tedy primy až kvarty. Členy družstva se mohou stát pouze žáci jedné školy. Na pořadu každého kola jsou dvě běžecké a tři technické disciplíny a jedna štafeta. Vítězná družstva v obou kvalifikačních fázích soutěže obdrží diplomy Českého atletického svazu a věcné ceny. Pro tři nejúspěšnější celky ve finále jsou připraveny také medaile a diplomy.

Pohár Marie Losové bude udělen městské škole, která dosáhne nejvíce bodů v součtu všech 4 kategorií. Za stejný počin získá Pohár Miroslava Tučka také nejúspěšnější vesnická škola, v hodnocení sportovních škol pak bude ve hře Pohár Alfréda Janeckého. 

Podrobné informace o Poháru rozhlasu s Českou spořitelnou se dozvíte na internetových stránkách www.poharrozhlasu.cz

Tomáš Klement

Vytisknout