přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:25

Startuje 24. ročník CORNY poháru

CORNY Středoškolský atletický pohár vstupuje již do svého čtyřiadvacátého ročníku.

Soutěž má jako obvykle tři stupně, v září proběhnou okresní kola, do 7. října pak bude jasno o finalistech postupujících z kol krajských. Corny pohár vyvrcholí ve dnech 21.–23. října 2005 v hale v Jablonci nad Nisou. O titul nejlepšího středoškolského celku republiky se utká šestnáct nejúspěšnějších družstev.

Na mladé atlety narozené v letech 1986 až 1990 čeká v každém kole sedm disciplín. Dívky se střetnou v běhu na 60, 200, 800 metrů, ve výšce, dálce, kouli a štafetě, chlapci poběží 100, 400, 1500 metrů, štafetu, budou skákat do výšky, dálky a vrhat koulí. Předchozího ročníku CORNY poháru se zúčastnilo více než 14 000 závodníků ze všech krajů České republiky. Celkem na pěti letošních krajských kolech se mohou účastníci těšit na autogramiádu některého z českých reprezentantů.

Již pátý rok v řadě převzal patronát nad podzimní soutěží středoškoláků desetibojař Tomáš Dvořák. „Podobnou soutěží jsem prošel i já a spousta dalších dnes úspěšných atletů, ale i lidí, kteří se k atletice pak už nikdy nevrátili a sport berou jen jako příjemnou zábavu,“ vysvětluje Dvořák. „Určitě ale start na téhle soutěži stmelí partu,“ dodává trojnásobný mistr světa.

Letos do CORNY poháru vstoupil nový partner soutěže, společnost HERO CZECH, která v březnu 2005 přebrala zodpovědnost za stejnojmennou značku müsli tyčinek. Pro účastníky poháru připravuje tradičně velmi lákavé a atraktivní ceny. Zvláštním bonusem bude účastnická soutěž. Z finalistů bude na závěrečném galavečeru vylosováno družstvo studentů, kteří si pak společně prožijí týden ve snowboard kempu s instruktorem včetně potřebné výbavy.

Stejně lákavá odměna – pobyt ve snowboard kempu – je připravena i pro vítěze další soutěže, která probíhá na www.corny.cz. Zúčastnit se může každý, kdo nasbírá alespoň 10 obalů müsli tyčinek CORNY a odpoví na tipovací otázku. Vyhrává soutěžící s nejpřesnější odpovědí. Tipovací otázka se samozřejmě týká Tomáše Dvořáka. Bližší informace o Corny Středoškolském atletickém poháru naleznete v sekci ZAOSTŘENO NA...

Autogramiády na krajských kolech:
26. 9. Břeclav               Svatoslav Ton
27. 9. Tábor                  Iva Straková
3. 10. Hradec Králové    Lucie Komrsková + Adam Ptáček
5. 10. Praha-Kotlářka     Tomáš Dvořák
5. 10. Liberec                Zuzana Hejnová

Tomáš Klement

Vytisknout