přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:25

Štafetový Světový den harmonie

V České republice probíhá od 28. září do 5. října Světový běh harmonie (World Harmony Run).

O ústřední myšlence celosvětové běžecké štafety vypovídá už sám název, cílem je posílit myšlenky přátelství, porozumění a harmonie mezi lidmi a celými národy.  Dlouhodobá běžecká pouť se na evropském kontinentu již chýlí k závěru. Štafeta odstartovala v Lisabonu 2. března a skončí po proběhnutí 24.000 kilometrů a celkem 45 zemí dne 28. října slavnostním ceremoniálem v Budapešti.

Do České republiky běžci doběhli 28. září z Německa a jejich prvním cílem byli Karlovy Vary. Štafetový běh nyní postupně probíhá Prahu, Kutnou Horu, Žďár nad Sázavou, Blansko a Zlín. Hranice naší vlasti štafeta opustí 5. října, kdy se přesune na Slovensko. Ve jmenovaných městech bude štafeta vždy přes noc.

Český atletický svaz doporučuje atletickým klubům a oddílům, krajským atletickým svazům, zejména těm, které jsou na trase tohoto běhu, a také všem sdružením při Českém atletickém svazu, majícím běh ve své „náplni“, aby se kontaktovaly s pořadateli celé akce, aktivně se jí na „svém“ území zúčastnily, navázaly nové kontakty a nová přátelství a přispěly tak k idejím tohoto mezinárodního běhu harmonie.

Stěžejní etapa na území České republiky se uskuteční v pátek 30. září, kdy štafeta doběhne do Prahy. V dopoledních hodinách (10:50) štafeta startuje na Můstku, odkud se vydá ulicí Na Příkopě na Staroměstské náměstí, přes Karlův most na Malou Stranu. Podrobné informace naleznete na webových stránkách: www.worldharmonyrun.org/czechrepublic. Konkrétní informace a jednání pak můžete domluvit s hlavním koordinátorem akce pro Českou republiku panem Veselým na tel.: 737 263 854.

Tomáš Klement

Vytisknout