Štafetový pohár vyvrcholil v Čáslavi

úterý 31. května 2016
Třetí ročník republikového finále Štafetového poháru hostila středočeská Čáslav. O titul se popralo patnáct nejlepších základních škol, které postoupily z krajských kol.

Celkový čas vítěze se skládal ze čtyř štafetových závodů, a to štafety na 8x100 metrů žáků prvních až třetích tříd, štafety 8x100 metrů žáků čtvrtých a pátých tříd a dvou smíšených štafet na 8x200 metrů žáků prvních až pátých tříd.

Nejlepšího výkonu dosáhli žáci ze ZŠ Porubské z Ostravy, kteří zvítězili v celkovém čase 8:22.2. Druhé místo obsadili atleti ze ZŠ Příbram za čas 8:27.5 a bronz si odvezli obhájci loňského titulu ze ZŠ Slovácká Břeclav. Výsledný čas letošních vítězných štafet byl o tři vteřiny rychlejší než u těch loňských.

ZŠ Slovácká z Břeclavi se mohla radovat alespoň z dílčího vítězství ve štafetě na 8x100 metrů žáků prvních až třetích tříd, když její štafeta ovládla svou kategorii v čase 2:07.41. Další dvě distance již patřily ZŠ Porubské, která vyhrála jak štafetu na 8x100 metrů žáků čtvrtých a pátých ročníků (1:53.7), tak i následnou smíšenou štafetu na 8x200 metrů (4:14.3), která také rozhodla o jejich celkovém triumfu.

Celé finálové kolo se odehrálo i před zraky patronky závodu Ludmily Formanové, mistryně světa v běhu na 800 metrů. „Myslím si, že letošní finále se opravdu povedlo. Děti si pěkně zazávodily a bavily se, což je jedině dobře. Také si mohly vyzkoušet různé atletické disciplíny s Atletikou pro děti v rámci osmiboje, kde mohou rozvíjet svou všestrannost. Počasí nám také skvěle vyšlo. Jsem ráda o to víc, že se letošní finále konalo na mém domovském stadionu, kde jsem trénovala přes dvacet let a kde se snažíme dětem maximálně věnovat,“ řekla čáslavská patriotka.

Petr Jelínek, foto: E. Erben