přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:25

Štafetový pohár mužských štafet zná své vítěze

V letošním roce proběhl nultý ročník Štafetového poháru mužských štafet, za kterým stojí Pražský atletický svaz.

V letošním roce proběhl nultý ročník Štafetového poháru mužských štafet, za kterým stojí Pražský atletický svaz. Pořadatelé se k vytvoření seriálu rozhodli z důvodu podpory českých běžců, kteří se podle slov ředitele poháru Josefa Šrámka mají šanci prosadit hlavně na týmové úrovni.

V šesti termínech bylo vypsáno 11 závodů a seriál probíhal od 8. května do 28. září. Přihlásit se mohla všechna družstva mužů České republiky a za klub mohl nastoupit libovolný počet štafet. Do hodnocení se však počítaly jen dvě nejlépe umístěné. V každém závodě se bodovalo prvních 8 družstev systémem 15-12-10-8-6-4-2-1 bod a na vítěze čekaly diplomy a peněžité odměny.

Štafety se odehrávaly ponejvíce v Praze a v Kladně a zájem ze strany soutěžících byl velmi dobrý. Své barvy přijely reprezentovat družstva z Brna, Domažlic, Karlových Varů, Pardubic, Šumperka a Kladna. O účast pražských klubů také nebyla nouze. A jak to tedy nakonec dopadlo? Konečné výsledky byly vyhlášeny 28. září při Svatováclavských veřejných závodech na Děkance.

Konečné pořadí:

1.ASK Slavia Praha171 bodů
2.Sokol Vinohrady91
3.Spartak Praha 4  88
4.AC Domažlice 31
5.USK Praha 23
6.ZŠ Jeseniova Praha18
6.Start Karlovy Vary18
8.Olymp Praha12

Kompletní výsledky ke stažení naleznete zde.

Pro rok 2006 počítá pořadatel s rozšířením a zkvalitněním soutěže. Konečně budou startovat i ženská družstva a štafetové závody budou součástí Memoriálu Josefa Odložila, závodu Praga Academica a dalších. Osobní záštitu navíc přislíbili Jarmila Kratochvílová a Jiří Kynos.

Jak vidno, Pražský atletický svaz "jede" a na svá bedra si naložil pořádnou porci. Nultý ročník máme za sebou, ale první ročník se již horečně chystá. Držme palce, ať se opět vyvede.

David Klempíř

Vytisknout