Štafeta šestá, Forejt devátý

neděle 17. července 2016
Poslední den soutěží evropského šampionátu do 17 let v Tbilisi měla česká atletika ještě tři želízka v ohni. Ve svých finále se představili diskař Michal Forejt, mílařka Alice Prokešová a také štafeta chlapců.

Jako první nastoupil do boje ve finálové dvanáctce diskař Michal Forejt. Jeho nejdelší pokus měřil 55.81 a zůstal tak pětatřicet centimetrů za elitní osmičkou, tedy na devátém místě. Mistrem Evropy se stal Kypřan Georgis Koniarakis, který zvítězil za 62.16. Na stupně vítězů ho doprovodila dvojice Němců. Stříbrný byl Tim Ader (60.84) a bronz si vyházel Jan Vasco Bringmann (60.62).

V běhu na 1500 metrů se běželo rovnou finále a v něm startovala i naše Alice Prokešová. Cílem nakonec proběhla na třináctém místě v čase 5:01.15.

Celý program uzavřely štafety chlapců. Naše sestava Jan Vácha, Štepán Hampl, Jan Klíma a Ondřej Chloupek dokončila závod na šesté pozici. Čas české čtveřice byl 1:55.37. Ze zlata se radovali Italové (1:52.78) před štafetou Španělska (1:53.62) a třetí byli Poláci (1:53.80).

V konečném medailovém hodnocení národů se umístila Česká republika na osmnácté příčce se ziskem jedné zlaté a dvou bronzových medaili. Nejúspěšnější výpravou byli Britové s bilanci 5-4-4, za nimi byli druzí Němci (4-3-2) a třetí pozici obsadili Francouzi (3-2-2). Podobné bylo i v pořadí bodovaných umístění. Zde kralovali Němci (136 b.) před Velkou Británií (131.5 b.) a Francií (97). V této statistice byli Češi sedmnáctí se ziskem 31 bodů.