přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:25

Sprinterka Williamsová má po titulu ze stovky titul i ve štafetě

Mistryně světa v nejkratším sprintu Lauryn Williamsová z USA získala v Helsinkách titul i se štafetou na 4x100 metrů.

Finišmanka amerického týmu, který vloni na olympiádě finále nedokončil, dnes donesla kolík bezpečně na prvním místě v nejlepším čase roku 41,78 sekundy.

Pro stříbro si doběhly Jamajčanky, které v Aténách z nezdaru USA vytěžily zlato. Bronz získaly Bělorusky, obhájkyně titulu Francouzky byly čtvrté.

Jediným platným pokusem z první série dnes Američan Dwight Phillips obhájil v Helsinkách titul dálkařského mistra světa. Hned napoprvé přitom olympijský vítěz dolétl do vzdálenosti 860 centimetrů, což byl jednak nejlepší výkon sezony, ale také nejdelší skok na MS od světového rekordu Mika Powella z bájného souboje s Carlem Lewisem v Tokiu 1991.

Stříbrnou medaili získal Ignisious Gaisah z Ghany za výkon o 26 centimetrů kratší a zásluhou Tommiho Eviläho se prvního cenného kovu na desátém mistrovství světa dočkali v předposlední den bojů domácí Finové.

V mužské sprinterské štafetě přinesla neúčast vysoce favorizovaných Američanů zlatou radost Francouzům. Stejně jako americké šampionky měli i Francouzi ve své sestavě majitele helsinského zlata z individuálního závodu, a to vítěze finále na 110 metrů překážek Ladjiho Doucourého.

Americké čtvrtkařky dnes potkal podobný osud jako jejich kolegy ve sprinterské štafetě, protože se dočkaly diskvalifikace z rozběhů. Důvodem ale bylo vyšlápnutí z dráhy už na prvním úseku.

                                                                                                   ČTK