přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

11. června 2010, 16:05

Sprinteři Vojtík a Szetei si řekli o nominaci pro Barcelonu

DOPLNĚNO CÍLOVÉ FOTO - Oba svěřenci Miroslava Zahořáka splnili ve čtvrtek v rámci akademického MČR limit pro ME na dvoustovce. Kateřině Čechové chyběla na poloviční trati setina.

Jiří Vojtík a Petr Szetei nastupovali do bitvy o akademický titul v sousedních drahách a možná právě to nakonec rozhodlo, že v závěru oba slavili splnění nominačních kritérií pro evropský šampionát. Při vzájemné vyrovnanosti totiž jeden druhému nic nedaroval a společně se za podpory větru 1.3 m/s vytáhli k výtečným časům. Pro osmadvacetiletého českého rekordmana Vojtíka, který nakonec zvítězil v čase 20.71, to byl šestý nejlepší výsledek v kariéře, jeho o tři roky mladší kolega Szetei slavil po 20.74 dokonce nový osobní rekord.

vojtik_szetei_dobeh_amcr2010_ronovsky_b.jpg
Doběh Vojtíka se Szeteiem, jak jej zachytila kamera Petra Ronovského (lze zvětšit)

„Musím říci, že za sebe jsem něco takového očekával. Už časy z tréninku tomu odpovídaly, jen jsem dosud asi nenarazil na ten správný závod. Tentokrát panovaly pro mě optimální podmínky a Juliska je asi můj neoblíbenější stadion. Určitě jsem chtěl běžet na limit, akorát jsem netušil, že se mi to povede s až takovou rezervou,“ prohlásil Vojtík.


Jiří Vojtík

To jeho tréninkový parťák byl o poznání překvapenější. „Vzhledem k dusnému počasí jsem si říkal, že bude dobré, pokud se mi podaří pokořit hranici 21 vteřin. Ale běželo se mi skvěle a nakonec z toho byl veliký osobák,“ těšilo Szeteie, který se svým výkonem  posunul v dlouhodobých tabulkách na šesté místo dvoustovky. „Stále ale pro mě prioritou zůstává čtvrtka, na níž trénuji především,“ upozorňuje.


Petr Szetei

Na této trati je jeho letošním maximem čas 46.80, ke splnění nominačního kritéria by potřeboval ještě více než půl vteřiny. A pokud by měl cestovat via Barcelona jako člen čtvrtkařské štafety, musel by spolu s kolegy ubrat ze svých letošních výkonů dohromady 87 setin. „Věřím ale, že štafeta nakonec bude,“ říká optimisticky Szetei, který má s velkou mezinárodní konkurencí zkušenosti pouze z haly a na letním ME ho tak čeká premiéra pod otevřeným nebem.

O totéž usiluje i sprinterka Kateřina Čechová, ta však bude muset s oslavami nominace ještě počkat. Ve středu na akademickém šampionátu si totiž bývalá medailistka z MEJ sice vyrovnala osobní rekord časem 11.51, pro měkčí limit pro závodníky do 22 let by však musela být ještě o setinu rychlejší.

Výsledky AK MČR

 

Adam Pražák

Vytisknout