přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Sprintera Chamberse diváci přijali vlídně

Kontroverzní britský sprinter se dočkal při svém startu na halového mistrovství světa ve Valencii vlídného přijetí. Při představování na něj obecenstvo nepískalo, naopak se dočkal příjemného aplausu.

Boj o zlato i ztracenou reputaci zahájil Dwain Chambers v rozběhu časem 6,69 sekundy a bez problémů postoupil do semifinále. Devětadvacetiletý sprinter se pokouší oživit kariéru, kterou přerušil dvouletý trest za doping. Jeho návrat byl ale trnem v oku britskému svazu, který příliš nevítal ani jeho úspěch v nominačních bojích. "Jsem velmi rád a děkuji za pozdravy od fanoušků. Už jsem nechtěl zažít další stres. Chci pouze vyhrát medaili pro svou zemi," uvedl po rozběhu Chambers.

Bývalý evropský rekordman si odpykal dvouletý trest poté, co mu bylo v roce 2003 dokázáno užívání dříve nezjistitelného steroidu THG. Od června 2006 smí závodit a v srpnu stejného roku byl členem zlaté sprinterské štafety na ME. Vloni na sportovní scéně pokoušel štěstí pouze jako hráč amerického fotbalu a vypadl tím ze systému dopingových kontrol. To byl hlavní důvod pro to, že jej svaz nechtěl pustit ani k nominačním závodům.

Chambers se nicméně doživotně nesmí podle britských pravidel zúčastnit olympijských her. "Tohle je moje olympiáda. V létě nejedu do Pekingu, tak do toho dám všechno a natrhnu všem zadek," dodal odhodlaně. Ve Valencii se představil v novém tričku s nápisem: "Stačí říct ne." Podle svých slov chce dát najevo, že nesouhlasí s používáním dopingu.

ČTK