Sprinter Vojtík v novém osobním rekordu

středa 18. ledna 2006
Atlet PSK Olymp Praha prolétl cílem šedesátky ve svém zatím nejlepším čase – 6.87 s.

Na úterních veřejných závodech v Praze-Stromovce byly k vidění i další pěkné výkony.

Již zmiňovaný Jiří Vojtík vyhrál v rychle rozběhnutém závodě. O pouhou setinu vteřiny překonal Ondřeje Kozlovského z USK Praha. Role se však otočily v 19. běhu, kdy se tito dva atleti opět postavili vedle sebe. Tentokrát vyhrál Kozlovský v čase 6.86 a Jiří Vojtík skončil těsně druhý ve stejném čase, jaký předvedl v úvodním běhu. Pod sedm vteřin se včera vešlo celkem osm sprinterů.

Z žen byla na šedesátce nejrychlejší Tereza Trčková z USK Praha, když cílem proběhla v čase 7.65. Kvalitní čas předvedla také Kristina Bažatová u USK Praha. Vyhrála další závod na stejné trati v čase 7.68 a Trčkovou nechala na druhém místě.

Na šedesátce překážek viděli diváci mrtvý závod. Cílem proběhli ve stejném čase 8.22 sekund Tomáš Dvořák a domácí Ondřej Daněk. Z žen se pod devět vteřin dostala jen Petra Seidlová z USK Praha výkonem 8.45 s.

Na dráze 300 metrů kraloval mezi muži Rudolf Götz z pražské Slavie časem 33.93 sekund a mezi ženami Polka Grazyna Prokopek, která od letošního roku hostuje v PSK Olymp Praha. Talentovaná polská reprezentantka běžela 300 m za 38.04 s. Na tři stovky si přišla zatrénovat i Zuzana Hejnová, která obsadila třetí místo časem 38.86.

Patnáctka se běžela celkově pomalu. Nejlepší výkon měl hodnotu 3:59.00 min a zasloužil se o něj domácí Petr Doubravský. Nikdo další se již pod čtyři minuty nedostal. Z žen jen dvě závodnice stlačily čas pod pět minut. Lucie Sárová z TJ Nové Město na Moravě a Jana Hronová s Hvězda SKP Pardubice běžely 4:53.77, resp. 4:54.09 sekund.

V technických disciplínách – výšce, dálce a kouli – nebyly k vidění žádné zajímavé výkony.

Kompletní výsledky 4. veřejných závodů najdete zde.