přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

24. srpna 2004, 11:30

Sprinter Vojtík o setinu sekundy neprošel sítí kvalifikace

Český sprinter Jiří Vojtík to neměl lehké. Ve startovním poli jeho disciplíny, běhu na 200 m, se to jen hemžilo zvučnými jmény. Z čerstvých držitelů medailí na poloviční trati chyběl jen bronzový Green.

 Jiří Vojtík „schytal“ do rozběhu  Jamajčana Asafu Powella. A nechybělo mnoho a postupoval na jeho úkor!

Postupový klíč pro rozběhy dvoustovky byl určen následovně. První 4 z každého rozběhu, další 4 běžci s nejlepším časem. Vojtík startoval v nepříliš výhodné druhé dráze pátého rozběhu, na pravo sousedil Powell.


Už v zatáčce Vojtík na nejrychlejší viditelně ztrácel, do rovinky vbíhal na šesté pozici. Powell vepředu, jistý si postupem, už jen vypouštěl do cíle. Jeho bohorovnost se mu málem stala osudnou. V závěru jej předstihli tři sprinteři a chloupek chyběl, aby se totéž povedlo i Jiřímu Vojtíkovi. Ten předvedl výtečnou poslední padesátku, kdy  fantasticky zrychlil. Nastoupit o dva metry dříve, byl by Powella předstihl. Takto se musel spokojit s pátým, prvním nepostupovým, místem v rozběhu a časem 20.79. Powell skončil čtvrtý o dvě setiny před ním.

Mohl ještě doufat, že se vejde do čtveřice sprinterů, postupujících časem. Naděje zhasla až s posledním rozběhem. Do meziběhů se nevešel o jednu setinu sekundy! 

Výsledky rozběhů běhu na 200 naleznete zde.

Adam Pražák

Vytisknout