přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

3. června 2003, 18:33

Sprinter Vojtík je v životní formě

V životní formě se při úvodním kole Česká spořitelna extraligy předvedl český sprinter Jiří Vojtík.

Svůj výjimečný den zahájil vítězstvím na 100 metrů, kde se prosadil i jako „veterán“ mezi účastníky finále. „Když mě před startem stovky vyhlásili rozhlasem jako nejstaršího muže finále, měl jsem docela blbej pocit,“ usmívá se Vojtík. Jednadvacetiletý atlet pražského Olympu má přitom před sebou nadějnou budoucnost. „Mým současným cílem je vymazat oddílové rekordy Jardy Matouška,“ sděluje nejrychlejší muž České republiky. Vrstevník Vojtíkova otce – Jaroslav Matoušek – před více než třiceti lety vytvořil rekordy Olympu Praha skvělými časy 10,35 na 100 m a 20,65 na dvojnásobné trati. K výkonu v nejkratším sprintu se Vojtík v sobotu 31. května na Julisce přiblížil na jedinou setinu.

V běhu na 200 metrů Vojtík jen těsně přišel o splnění limitu pro mistrovství světa v Paříži. Časem 20,76 mu limit pro světový šampionát seniorů prozatím unikl o jednu setinu, což ale nepovažuje za neúspěch: „Není to smůla, jsem rád, že jsem si vytvořil osobák. Po stovce jsem měl instrukce od trenéra pořadně se do toho opřít,“ uvedl Vojtík.

Vynikající časy na obou sprinterských tratích samozřejmě provokují myšlenky k překonání národního rekordu. „Je to můj dlouhodobý plán,“ přiznává Vojtík. Zároveň se netají tím, že už uvažuje o svém nástupci na post jedničky českého sprintu. „Už mě kolikrát napadlo, kdo po mně převezme pomyslnou štafetu…“ říká v polovičním žertu Vojtík.

Sprinter Jiří Vojtík je exemplárním příkladem věrného sportovce. Vždyť sedmnáct let své sportovní kariéry strávil v jediném oddílu. V Olympu Praha ho navíc od samotných počátků trénoval jediný muž – Jiří Nejdl. „Za družstvo běhám rád,“ uvedl Vojtík. „Při mítinku, kde se budu soustředit na jediný závod, je to úplně o něčem jiném,“ dodává Vojtík k možnosti překonání národního rekordu.

Tomáš Klement

Vytisknout