přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

13. července 2004, 11:51

Sprinter Šmotek statečně bojoval se světovou elitou

Na juniorském MS v Grossetu se dnes dopoledne představil Jaroslav Šmotek, který ve svém rozběhu na 100 m skončil čtvrtý.

Zlínský závodník nezopakoval své skvělé představení z květnového mítinku ve Schwechatu, kde prolétl trať za 10.56 a zařadil se na druhou pozici české historie. Solidním časem 10.93 však Šmotek vybojoval čtvrtou příčku v rozběhu na mistrovství světa juniorů. Postup do podvečerních semifinálových běhů mu unikl, a v celkovém porovnání všech devíti rozběhů se český sprinter dělí o 40. místo z devětašedesáti startujících závodníků.  

Celkem šest borců dosáhlo času pod 10.5 vteřiny. Nejrychlejší stovku předvedl hned v úvodním rozběhu Američan Ivory Williams, který nejkratší sprint urazil za 10.41. O setinu pomalejší byl Yahya Al-Gahes ze Saúdské Arábie, shodně 10.45 zaběhli Daniel Bailey z Antiguy a Demi Omole ze Spojených států. Nejrychlejším Evropanem je zatím řecký sprinter Efthímios Steryioúlis časem 10.49.    

Do semifinále, které je na pořadu dnes od 17.55 hodin, se probojovalo 24 závodníků. Nejhorším časem (10.75) do druhé fáze soutěže proklouzl bahamský sprinter Derek Carey.  

Podrobné výsledky rozběhů na 100 m naleznete ZDE.

Bližší informace o MSJ 2004 v sekci ZAOSTŘENO NA...

Tomáš Klement

Vytisknout