Sprinter Jiří Vojtík doběhl šestý

20. července 2003, 19:46

Šesté místo sprintera Jiřího Vojtíka završilo finálové účasti českých atletů na mistrovství Evropy do 22 let.

Do finálových bojů posledního dne mistrovství Evropy do 22 let se z českých reprezentantů dostal sprinter Jiří Vojtík. Čas 20,91 v běhu na 200 metrů mu přinesl šesté místo.

Smůlu měla v semifinále česká překážkářka Lucie Martincová. Finálová účast ji utekla doslova o milimetry. Po bedlivém zkoumání cílové fotografie se nakonec z finálových bojů radovala Polka Oleksyová. Martincové výkon 13,15 však znamená její osobní rekord a zároveň český rekord v kategorii do 22 let.

Výborné šesté místo obsadila Barbora Dibelková v závodě na 20 km chůze. Úřadující mistryně republiky dosáhla v tropickém vedru času 1:39,22. Závodnice USK Praha tak navázala na svou solidní dvanáctou pozici, kterou vybojovala před čtyřmi lety na MS do 17 let taktéž v polské Bydhošti.

Smolné chvilky si zažil také český překážkář Jan Čech, který v semifinále ulil druhý start a se soutěží se tak musel rozloučit. Ani mužské sprinterské štafetě se nedařilo. Jiří Vojtík dostal několik metrů před předávkou křeč do nohy a nedoběhl, čímž skončily naděje štafety na úspěch.

Nicméně obecně kvalitativně vynikající mistrovství Evropy do 22 let přineslo české atletické výpravě významné úspěchy v podobě jedné zlaté medaile oštěpařky Jarmily Klimešové a jedné stříbrné steeplařky Michaely Mannové.
Vytisknout

Krátce

04.12.2016 14:17 O Zuzaně Hejnové vyšla kniha s podtitulem Rychlá holka, autorem je Tomáš Klement.