Sprinter Jiří Vojtík doběhl šestý

neděle 20. července 2003
Šesté místo sprintera Jiřího Vojtíka završilo finálové účasti českých atletů na mistrovství Evropy do 22 let.
Do finálových bojů posledního dne mistrovství Evropy do 22 let se z českých reprezentantů dostal sprinter Jiří Vojtík. Čas 20,91 v běhu na 200 metrů mu přinesl šesté místo.

Smůlu měla v semifinále česká překážkářka Lucie Martincová. Finálová účast ji utekla doslova o milimetry. Po bedlivém zkoumání cílové fotografie se nakonec z finálových bojů radovala Polka Oleksyová. Martincové výkon 13,15 však znamená její osobní rekord a zároveň český rekord v kategorii do 22 let.

Výborné šesté místo obsadila Barbora Dibelková v závodě na 20 km chůze. Úřadující mistryně republiky dosáhla v tropickém vedru času 1:39,22. Závodnice USK Praha tak navázala na svou solidní dvanáctou pozici, kterou vybojovala před čtyřmi lety na MS do 17 let taktéž v polské Bydhošti.

Smolné chvilky si zažil také český překážkář Jan Čech, který v semifinále ulil druhý start a se soutěží se tak musel rozloučit. Ani mužské sprinterské štafetě se nedařilo. Jiří Vojtík dostal několik metrů před předávkou křeč do nohy a nedoběhl, čímž skončily naděje štafety na úspěch.

Nicméně obecně kvalitativně vynikající mistrovství Evropy do 22 let přineslo české atletické výpravě významné úspěchy v podobě jedné zlaté medaile oštěpařky Jarmily Klimešové a jedné stříbrné steeplařky Michaely Mannové.