Sprinter Boldon vstoupil do politiky

23. listopadu 2011, 11:26

Čtyřnásobný medailista z olympijských her Ato Boldon se stal aktivním politikem.

Bývalý sprinter Trinidadu a Tobaga byl ve své zemi zvolen senátorem. Ve své nové profesi by svou osobností sportovní ikony měl především inspirovat mládež. Dvaatřicetiletý Boldon potvrdil, že politickou kariéru hodlá spojit právě se sportovní branží.

Ato Boldon patřil po dvanáct sezon k nejlepším sprinterům planety. Na tratích 100 a 200 metrů získal čtyři olympijské medaile a dva cenné kovy na světových šampionátech. Z mistrovství světa juniorů 1992 v Soulu si odvezl dvě zlaté medaile.

Aktivní činnost ukončil rodák z Port of Spain po olympiádě v Aténách, na níž se v nejkratším sprintu neprobojoval ze základní fáze. Boldonovu vizitku zdobí úctyhodné osobní rekordy 9.86 na 100 metrů a 19.77 na dvojnásobné trati.

V roce 2005 se Boldon podílel na komentování amerického šampionátu v atletice pro televizní společnost CBS. Aktuálně vede tvůrčí skupinu, která připravuje dokumentární snímek o cestě fotbalové reprezentace Trinidadu a Tobaga na mistrovství světa v Německu. Sám k filmu napsal scénář a zhostil se role režiséra i producenta.          

Tomáš Klement
Vytisknout

Krátce

04.12.2016 14:17 O Zuzaně Hejnové vyšla kniha s podtitulem Rychlá holka, autorem je Tomáš Klement.

Archiv zpráv

Kalendář událostí