přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

11. září 2011, 16:17

Špotáková zakončila sezonu vítězstvím v Berlíně

Na mítinku ISTAF se představili také výškař Bába a tyčkařka Ptáčníková, oba skončili šestí. Včera v Rieti zazářil především půlkař Rudisha.

Oštěpařka Barbora Špotáková zvítězila na mítinku ISTAF v Berlíně výkonem 67.14. Nechala za sebou mistryni světa Abakumovovou, třetí s 64.34, v Tegu bronzovou Viljoenovou (o příčku a půlmetr zpět), svěřenkyně Jana Železného oceňovala především skalp domácí Obergföllové. "Stadion bouřil pro Christinu, i proto jsem ráda, že se mi podařilo zvítězit. Formu mám, ale současně se cítím unavená. Myslím, že dnešní výkon i celá série je hezkým zakončením letošní sezony v zahraničí. Vítězství i výkon jsou dobrým příslibem pro olympijskou sezonu," prohlásila Špotáková.

Tyčkařka Jiřina Ptáčníková skočila 446 cm, o decimetr výš už bylo nad její síly, ve výsledkové listině to stačilo na šesté místo před Polkou Rogowskou. Zvítězila domácí Spiegelburgová, která překonala 471 cm. Výškař Jaroslav Bába se zastavil už na 226 cm, a v jeho zápise tak zůstalo 222 a stejně jako Ptáčníkové šestá pozice. V sektoru kraloval mistr světa Williams z USA, který se jako jediný zdárně přenesl přes 233 cm.

Další kvalitní stovkou se může pochlubit čerstvý šampion z Tegu Blake, Jamajčan posunul rekord mítinku na 9.82 (+0.1). V kladivu vylepšovala maximum mítinku na 77.40 Němka Heidlerová, která si navíc dopřála malé satisfakce, když opatila porážku z MS Rusce Lysenkové (74.67). Na osmistovce znovu našla přemožitelku Jihoafričanka Semenyaová, aktérka asi nejkontroverznější kauzy posledních let. Keňanka Jepkosgeiová ji po výkonu 1:58.26 porazila o 48 setin.

Výsledky z Berlína

Včera se konal v Rieti ještě jeden mítink druhé nejvyšší světové šňůry a blýskl se tu především půlkař David Rudisha. Keňský mistr světa vážně útočil na světový rekord (po 400 - 48.8, na 600 - 1:14.28), nakonec "jen" vylepšil letošní výkon roku a ustavil pátý čas všech dob 1:41.33. Druhé zlepšení maxima sezony se podařilo o pouhou setinu na patnáctistovce dalšímu keňskému šampionovi z Tegu Kipropovi (3:30.46).

Výsledky z Rieti

 

Adam Pražák, Michal Procházka

Vytisknout