přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

31. května 2008, 20:59

Špotáková vylepšila vlastní český rekord. O dva metry

Ve španělské Zaragoze poslala Atletka roku 2007 svůj oštěp do vzdálenosti 69.15, o 2 m 3 cm dále, než její dosavadní zápis z loňského vítězného Světového finále ve Stuttgartu.

K rekordnímu výkonu Barbory Špotákové se váže i zajímavý příběh. Petru Stehlíkovi, který je rovněž ve Španělsku, se narodil syn Pavlík. Oštěpařka vyrazila nakoupit, že to spolu večer oslaví. "Slíbila jsem, že se mu k nultým narozeninám pokusím hodit rekord," doufala. Ovšem odpoledne se změnilo počasí, ochladilo se a začalo pršet. "To mě trochu rozhodilo, nicméně cítila jsem se dobře a koncentrovala se na první pokus, jak je mým zvykem." A ten se jí vyadřil parádně. "Přirovnala bych ho k rekordnímu hodu ve Stuttgartu, bylo to lehce hozené. Odhadovala jsem to na výkon zase kolem 67. Když jsem uviděla skutečnou vzdálenost (69.15), nemohla jsem tomu uvěřit." Špotáková předvedla také vůbec nejlepší výkon dnešního mítinku. "Na další pokusy jsem se již nedokázala koncentrovat." Jeden přešlápla, dva letěly "jen" za 62 metrů.


Takhle se radovala Barbora Špotáková na MS v Ósace

Novopečený otec se s podmínkami nedokázal srovnat tak skvěle jako jeho gratulantka. Kouli poslal Petr Stehlík do vzdálenosti 18.95 metru, což stačilo na semé místo. Vyhrál Američan Garett (20.42) před Bělorusem Bělovem (20.26). Třetí Kanaďan Armstrong hodil přesně o metr dál než Stehlík a o 20 cm než čtvrtý Slovák Haborák.

Nedařilo se v těžkých podmínkách ani Svatoslavu Tonovi. 215 cm skočil napotřetí a podělil se Finem Frösénem o 6. příčku. Na vítězství stačilo Rusovi Šišakovovi 220 na první pokus.

Výsledky jsou zde.

Michal Procházka

Vytisknout