Špotáková v Jerezu znovu vítězná

středa 25. června 2008
Oštěpařka Barbora Špotáková nenašla přemožitelku již v šestém letošním závodě. Ve španělském Jerezu poslala oštěp do vzdálenosti 64.99 metru.

Mistryně světa Barbora Špotáková jasně dominovala soutěži oštěpařek. Jako jediná poslala své načiní třikrát za 60 metrů, i svým nejkratším pokusem z poslední série (60.01) by vyhrála. V první sérii hodila 64.20, ve třetí pak předvedla svůj nejdelší hod, jen centimetr pod 65 metrů. "Byl to těžký závod, dlouhý. Házelo nás 13 a nikdo se nemohl dostat za 60 metrů. Závodila jsem krátce po Evropském poháru, a i proto si výsledku vážím," vzkázala z Jerezu Špotáková.  Druhá v pořadí, Španělka Mercedes Chilla Lopezová, vyhrála centimetrovou bitvu zbytku pole (58.26). Sedmá byla včera další olympionička Jarmila Klimešová za 56.23.

V dalších disciplínách zářili především běžci na střední tratě. Velerychlou mužskou půlku vyhrál pětadvacetiletý Kubánec Yeimar Lopez v druhém čase letošního roku 1:43.07. 54 setin za ním doběhl Jihoafričan Mbulaeni Mulaudzí a také on si v tabulkách sezony polepšil, aktuálně je třetí. V ženském podání zvládla dva okruhy nejrychleji Maročanka Hasna Benhassiová (1:59.29).
Patnáctistovku vyhrál domácí Juan Carlos Higuero v čase 3:34.36, mezi ženami vévodila Etiopanka Meskerem Assefaová (4:05.67).

Kuriozní situace nastala v tyči, kde z devítičlenného startovního pole měli něco jiného než nulu na svém kontě pouze dva závodníci: vítězný Němec Lars Börgeling (570) a Ukrajinec Maxim Mazuryk (565). Dalších pět skokanů včetně například Rense Bloma a Denise Jurčenka neskočilo svou základní výšku, Belgičan Kevin Rans ze soutěže předčasně odstoupil a jeden z domácích atletů se vůbec neprezentoval.

Kompletní výsledky mítinku naleznete zde.