přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

26. října 2011, 19:45

Špotáková v armádním sportovci třetí, se Šebrlem opět v kalendáři

V „duklácké“ anketě se umístil z atletů ještě jako osmý výškař Bába. Oštěpařka Špotáková před Saudkovým objektivem předávala trenérovi Železnému stráž, desetibojař Šebrle se na chvíli stal pilotem stíhačky Gripen.

V anketě vyhlašované Armádním sportovním centrem Dukla zvítězil podle mínění 117 hlasujících biker Jaroslav Kulhavý před veslařem Ondřejem Synkem. Kulhavý mistrovství světa vyhrál, Synek skončil druhý, stříbro si z vrcholu sezony odvezla i oštěpařka Barbora Špotáková. Vítězka ankety 2008 si tak v posledních třech ročnících zasloužila vždy třetí místo. Do pořadí v nejlepší desítce promluvil ještě jako osmý výškař Jaroslav Bába.

Pořadí ankety Armádní sportovec roku 2011

1. biker Jaroslav Kulhavý
2. skifař Ondřej Synek
3. oštěpařka Barbora Špotáková
4. sportovní střelec David Kostelecký
5. snowboardistka Šárka Pančochová
6. vodní slalomář Kamil Mrůzek
7. karatista Jakub Tesárek
8. výškař Jaroslav Bába
9. cyklistka Jarmila Machačová
10. parašutista Jiří Gečnuk

Špotáková předávala stráž Železnému, Šebrle jako v „Top Gunu“

Spolu s vyhlášením nejlepšího sportovce roku spojila Dukla jako obvykle představení svého kalendáře, který připravila celkem po jedenácté, přičemž již počtvrté se jeho základem staly snímky Jana Saudka. Ten před rokem – podobně jako v předešlých letech – opět vyhlásil, že to byl jeho poslední, i letos však na nabídku armádního centra kývl. „Dělám to proto, abych chodil mezi mladé, hezké lidi, a taky abych měl něco pro své malé děti. Každá stotisícikoruna dobrá,“ komentoval to fotograf svým svérázným způsobem.

U kalendáře, který vznikl v neprodejných šesti tisících exemplářích, opět nechyběli ani zástupci atletiky. Autoři v čele s Ivanou Roháčkovou tentokrát zvolili tematiku armádní výbavy a techniky.

To první si v uniformě Hradní stráže vyzkoušela oštěpařka Barbora Špotáková, která pro měsíc prosinec předávala stráž svému kouči Janu Železnému. Chvilku jí trvalo, než si vybavila, kdy focení vlastně probíhalo. „Bylo to už někdy na jaře, sraz jsme měli ve tři čtvrtě na osm ráno, pršelo, takže tam nebyla ani noha. Boty neuvěřitelně klouzaly, takže jsem docela obdivovala, jak v tom dovedou kráčet. Srandovní bylo předání stráže trenérovi, bylo potřeba přesné postavení, a taky jsme se dívali vzájemně do očí asi dvě minuty,“ popsala nakonec Špotáková.

„Ale byla to zábava, člověk si připadá důležitě, když stojí v té budce a má pocit, že stráží Hrad a prezidenta. Mně dokonce přišel tentokrát lepší zážitek než samotná fotka. Zase se mi ale kalendář líbí nejvíc ze všech,“ dodala. To desetibojař Roman Šebrle si mohl osahat stíhací letoun Gripen nesoucí označení JAS 39-C a připadal si prý jako v „Top Gunu“, známém filmu o amerických pilotech s Tomem Cruisem.

Výsledné snímky pro kalendář od Jana Saudka a dokumentace vzniku některých z nich od Ivany Roháčkové

Michal Procházka

Vytisknout