přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

12. listopadu 2009, 20:24

Špotáková třetí v anketě Armádní sportovec roku

Stříbrná medailistka z MS v Berlíně byla jedinou zástupkyní atletiky v elitní desítce. Anketu vyhrála rychlobruslařka Martina Sáblíková, druhý byl moderní pětibojař David Svoboda.

Ve velkém sále Masarykových kolejí v Praze byli oceněni nejlepší čeští sportovci, kteří se připravují za podpory armády v oddílech Dukly. Loňská vítězka Barbora Špotáková letos obsadila třetí příčku, jen dva body za moderním pětibojařem Davidem Svobodou. První skončila zástupkyně rychlobruslení a hlavní medailová naděje pro nadcházející olympiádu Martina Sáblíková, která se tak v anketě dočkala čtvrtého vítězství v kariéře. „Je to samozřejmě neuvěřitelný, děkuju trenérovi, týmu a právě Dukle,“ vzkázala laureátka na dálku z přípravného kempu.

Pro Špotákovou  je třetí místo po loňském prvenství druhým nejlepším výsledkem v kariéře. „Je velmi těžké tuto anketu vyhrát. Je tu spousta výborných sportovců a nikdy se tu moc nerozlišovalo, zda je nějaký sport malý a nebo velký. Nevyhraješ-li zlato, nemáš šanci být první,“ komentovala svůj výsledek svěřenkyně Rudolfa Černého.   

Její slova konečné pořadí potvrzuje přímo ukázkově. Velmi výraznou stopu na letošním ročníku nechal moderní pětiboj. Do elitní desítky se vedle stříbrného Davida Svobody dostali ještě čtvrtý David Polívka, devátá Lucie Grolichová a desátá Natálie Dianová. Moderní pětibojaři se též stali nejlepším oddílem Dukly, nejlepším malým kolektivem a Polívka byl i nejlepším juniorem. Nadvládu moderního pětiboje dovršil trenér roku Jakub Kučera.
   
Atletika se vedle Špotákové dočkala ještě v případě výškaře Tomáše Janků, který byl spolu s veslařem Václavem Chalupou a vodní slalomářkou Marcelou Sadilovou, oceněn za svou kariéru, kterou v letošním roce ukončil.
 
Elitní desítka armádního sportovce roku:
1. Martina Sáblíková (rychlobruslení)
2. David Svoboda (moderní pětiboj)
3. Barbora Špotáková (atletika)
4. Ondřej Polívka (moderní pětiboj)
5. Aleš Razým (klasické lyžování)
6. Ondřej Synek (veslování)
7. Nikola Sudová (akobatické lyžování)
8. Miroslav Januš (sportovní střelba)
9. Lucie Grolichová (moderní pětiboj)
10. Natálie Dianová (moderní pětiboj)

Nejlepší junior: Ondřej Polívka (moderní pětiboj)
Malý kolektiv roku: Ondřej Polívka a David Svoboda (moderní pětiboj)
Trenér roku: Jakub Kučera (moderní pětiboj)
Sportovní oddíl Dukly roku 2009: Oddíl moderního pětiboje

Adam Pražák

Vytisknout