Špotáková splnila limit na olympijské hry do Atén

úterý 6. července 2004
Barbora Špotáková je třetí českou oštěpařkou, která se podívá na olympijské hry do Atén. Na mítinku v Jeruzalémě splnila A limit.

Oštěpařka Barbora Špotáková si zajistila na mítinku v Jeruzalémě  účast na olympijských hrách v Aténách, když svou disciplínu vyhrála výkonem 60.95 metru. Potřebný A limit tak pokořila o 45 centimetrů a přidala se k dalším dvěma oštěpařkám - Nikole Tomečkové a Jarmile Klimešové, které mají účast na olympiádě již jistou. Špotáková se tak stala již třetí oštěpařkou se splněným A limitem, více atletek v jedné disciplíně v Aténách již startovat nemůže. Se závodnicí Dukly Praha jde již o pátého českého oštěpaře, který bude v Aténách startovat - kromě Tomečkové, Klimešové a Špotákové se představí samozřejmě Železný a Guzdek. Špotáková se tak stala již třiatřicátou českou atletkou, která má účast na olympiádě jistou. Zítra zasedne Výbor Českého atletického svazu, který schválí nominaci českých atletů do Atén a postoupí ji Českému olympijskému výboru.

Z českých atletů se v Jeruzalémě představili ještě sprinteři. Jiří Vojtík vyhrál v běhu na 200 metrů v čase 20.85, v běhu na 110 metrů překážek byl nejlepší Sajdok v čase 13.93. Úspěšná byla i česká štafeta na 4 x 100 metrů ve složení Zubek, Vojtík, Götz a Sajdok, kteří doběhli do cíle první v čase 39.88.