přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

28. srpna 2008, 15:09

Špotáková má svůj song

Oblíbená kapela oštěpařky Barbory Špotákové „Tři sestry“ splnila své slovo a představila píseň o vítězném hodu na olympijských hrách v Pekingu.

Spojení Tří sester a Špotákové funguje od minulého roku, kdy se členové kapely z médií dozvěděli, že jsou oblíbenou kapelou oštěpařky. „Není zrovna zvykem, že by se k nám někdo takový hlásil. Tak jsem ji pozvali, aby nám pokřtila album. Při té příležitosti jsme zjistili, že její zájem není jen takový vágní a že doopravdy zná všechny naše písničky a umí zazpívat text. Od té doby se naše vazby prohlubují,“ vysvětlil frontman kapely Lou Fanánek, který byl též autorem nápadu složit Báře písničku, bude-li na olympiádě zlatá. „Pronesl jsem to někdy v červnu a pak na to úspěšně zapomněl. Ale po kvalifikaci mi to připomněli. Finále bylo ve čtvrtek, kdy jsme měli koncert v písku. Samozřejmě jsme její úspěch řádně oslavili a ráno složili muziku, ke kterému jsem po dalším koncertu vymyslel text. Pak už se to rychle nahrálo a v úterý bylo hotovo,“ popsal genezi songu, který byl nazván Čtvrtá sestra.


Bára v obklopení kapely, foto: J.Čech

Čtvrtá sestra
Ve čtvrtek po obědě srpen
A sedím jako  běžně na báru
Výročí kladiva se srpem
A koukám v televizi na Báru
Dráha je nečekaně kluzká
A čtvrtá sestra má cit pro drama
Bohužel stále vede Ruska
A bitva bude opět prohraná

Naštěstí však oštěp třímá dáma
Která šestým tahem dává mat
Dobrá forma vážně není fáma
Jednadvacátýho srpna já se mohu smát

Zlato má mimořádnou cenu
A zápis do tabulky rekordů
Já přesto vidím za tím ženu
Která má ráda pivo a pár sester akordů

Naštěstí však oštěp třímá dáma
Která šestým tahem dává mat
Dobrá forma vážně není fáma
Jednadvacátýho srpna já se mohu smát

„Moc hezký, nemám, co bych vytknula,“ řekla po vyslechnutí písně Barbora Špotáková při slavnostní premiéře v hostinci U Špotáků. Tak se totiž při této příležitosti přejmenoval proslulý hostinec U Pinkasů, kde už je Bára nějakou tu dobu čestným hostem. Nyní k jejím privilegiím přibyla roční konzumace jídla zdarma. „Když jsme v televizi viděli, jak je dobře živená ta ruská dívenka,“ řekl na adresu největší soupeřky Špotákové v olympijském finále Marie Abakumovové ředitel hostince Miloš Končický, „tak jsme si řekli, že Báře musíme pomoci, aby byla dobře živená taky.“
 
Na využití voucheru si Špotáková ale asi bude muset ještě chvíli počkat. Je již v přípravě, v pondělí ji čeká mítink SGP v Lausanne a poté v pátek Jablonecký oštěp, kde ji čeká ostrá konkurence včetně obou Němek Obergföllové a Neriusové i Rusky Abakumovové. „Oba závody budou jakousi reprízou olympijského finále, ale pochopitelně to nebude tentýž závod. Samozřejmě se nechci nechat porazit,“ dodala bojovně.

Adam Pražák

Vytisknout