Špotáková členkou elitního týmu Nike

15. května 2007, 16:03

Už nebude házet ve speciálních botách od Jana Železného, nejlepšího oštěpaře všech dob.

Česká oštěpařská rekordmanka Barbora Špotáková se totiž stala členkou elitní společnosti atletů v týmu Nike a tudíž vyměnila i speciální oštěpařské obutí. Na vývoji speciálních treter se i sama podílela.

Špotáková se dostala do elitní společnosti slavných atletů, jakými jsou třeba
etiopský vytrvalec Kenenisa Bekele, světový rekordman v maratonu Paul Tergat, ruská dálkařka a trojskokanka Taťjana Lebeděvová, švédská výškařka Kajsa Bergqvistová, světový rekordman v běhu na 100 metru Asafa Powell či světový rekordman v překážkovém sprintu Siang Liou z Číny.

"Samozřejmě mě to těší, jsou to ikony světové atletiky, strašně ráda bych se s nimi setkala a popovídala. Chci vědět, jací jsou v normálním životě," přála si na dnešní tiskové konferenci Špotáková. "A tato smlouva by mi to mohla umožnit," věřila.

Špotákovou už nebavilo číst titulky v novinách, jak háže v Železného botách. Firma Nike vytvořila po půlročním výzkumu speciální tretru, na jejímž doladění se bude při mítinku v Eugene česká oštěpařka osobně podílet. Líbí se jí i design s červenou, černou a bílou barvou. "Jsou takové bojovné, každý si jich hned všimne," zálibně si tretry prohlížela. "Ale jméno by mi tam mohli vyšít," navrhla s úsměvem. A co udělá se slavného Železného tretrami? "Jsou na poličce, mám k nim vztah, zatím si je nechám," prohlásila jasně.

Účast na mítinku v Eugene je jednou z mnoha podmínek smlouvy. Špotáková se těší. "Bude to velká zkušenost. Navíc zase opráším angličtinu," usmívala se
oštěpařka. V USA v začátcích své kariéry strávila roční pobyt, třebaže na něj
nevzpomíná v dobrém.

Podobně kvalitní sériově vyráběné tretry stojí kolem pěti tisíc korun, cena
speciálních bot pro Špotákovou se ale vyčíslit nedá. "Tretry jsou po oštěpu
nejdůležitější. Navíc v těchto se mi háže dobře, měla jsem je na soustředění a jsem spokojená. Už se těsím na poslední úpravu, po prvních třech závodech dotáhneme v Portlandu detailní věci,"
plánovala.

Nová velmi atraktivní smlouva se rodila celý minulý rok. "Tato společnost dala
nejlepší podmínky. Bára je nejzajímavějším českým atletem,"
prohlásil její manažer Libor Varhaník.

                                                                                                           alf

Vytisknout

Krátce

01.12.2016 08:58 Mistrovství světa družstev v chůzi bude v roce 2018 hostit čínský Tchaj-cchang.

Archiv zpráv

Kalendář událostí