přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

17. ledna 2008, 17:25

Špotáková bude brázdit Kladensko v Seatu

Mistryně světa v oštěpu Barbora Špotáková získala od sponzora nové auto a společně s přítelem plánuje stěhování do Unhošti.

Na spoustu novinek si bude zvykat oštěpařská mistryně světa Barbora Špotáková. Od včerejška je majitelkou vozu Seat Altea XL, který slavnostně převzala v autosalonu Amond v Kladně. A právě v okolí tohoto středočeského města by se ráda usadila - v nedaleké Unhošti si chce s přítelem Lukášem pořídit pozemek.


                                                                                   Foto: J.Čech

Už si nemusí auto půjčovat od trenéra Černého, vloni pořízenou Škodu Octavia může nechat příteli Lukášovi. „On jezdívá do práce, stejně potřebuje auto častěji než já,“ vysvětlovala po převzetí vozu.
První kilometry v novém seatu šedé barvy v hodnotě bezmála třičtvrtě milionu korun absolvovala cestou na vyhlášení nejlepších sportovců organizace Spastic Handicap. Za pár týdnů svůj nový vůz vyveze i do zahraničí. „Asi s ním pojedu na soustředění do Chorvatska,“ přemítala. „Když má člověk lepší auto, tak se mu i chce víc jezdit. Měla jsem jednou na chvíli jedno pěkné, tak jsem hned jela za bráchou do Ústí a za tátou do Jablonce,“ vyprávěla.

Nejvíc ale ocenila prostornost Altey. „Je to velké auto, krásně se tam vejdou oštěpy,“ popisovala jeden ze svých základních nároků na auto. „V malém voze oštěpy vadí u řadící páky, je to nepříjemné,“ popisovala. „Navíc tohle má silný motor, aspoň budu moct předjíždět bezpečně,“ chválila dvoulitrový motor turbodiesel česká rekordmanka, která sama sebe jako řidičku charakterizuje slovy „otrlý Pražák“.

Z hlavního města by se ale časem chtěla přesunout do mnohem menšího sídla. „Pozemky v Unhošti máme vyhlídnuté, ale nic podepsaného ještě není. Doufám, že to vyjde,“ přeje si. Unhošť, kde bydlí i další oštěpař Miroslav Guzdek, si vybrali především kvůli její poloze. „Kladno se nám s Lukášem líbí, i ten atletický stadión je pro vrhače moc příjemný,“ vysvětlovala. „Navíc je to blízko Praze, od které se neodpoutám, a není to ani daleko od Berouna, kam jezdí Lukáš pracovat,“ líčila šestadvacetiletá atletka.

                                                                                   Michal Osoba, Právo